נתניהו: אפגש היום עם שר החוץ הרוסי - נדון במצב בסוריה

רה"מ אמר בפתח ישיבת הממשלה כי יוועד, לבקשת פוטין, עם משלחת בהשתתפות סרגיי לברוב והרמטכ"ל הרוסי. "ישראל תמשיך לפעול נגד כל ניסיון של איראן להתבסס צבאית בסוריה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע היום (שני) בפתח ישיבת הממשלה כי יפגוש היום משלחת מרוסיה בראשות שר החוץ, סרגיי לברוב, ובהשתתפות רמטכ"ל צבא רוסיה, ולרי גרסימוב, וידון עמם על המצב בסוריה.

"המשלחת מגיעה לבקשתו של הנשיא פוטין ששוחח עימי לפני ימים אחדים", אמר נתניהו. "אדון על סוגיות אזוריות ובראשן המצב בסוריה. אציג למשלחת הרוסית את העמדה שהצגתי בפני הנשיא פוטין בביקורי ברוסיה - ישראל עומדת על כך שהסכמי ההפרדה בסוריה יכובדו כפי שכובדו במשך עשרות שנים עד פרוץ מלחמת האזרחים בסוריה. ישראל תמשיך לפעול נגד כל ניסיון של איראן וגרורותיה להתבסס צבאית בסוריה".

 יירוט בשמי הצפון
 

יירוט בשמי הצפון(חדשות עשר )

 
 
 
 

שר החינוך, נפתלי בנט, התייחס גם הוא למצב בסוריה בישיבת הממשלה: "אירועי הטרור בצפון הארץ ובדרומה מונהגים על ידי ראש הנחש שיושב בטהראן", אמרהאיראנים מעוניינים לסבך אותנו בשתי חזיתות בו זמנית".

"כפי שאמרתי בעבר, אנחנו צריכים להגביר את הלחץ על איראן בסוריה ובמקביל להימנע ככל האפשר מפעולה קרקעית בעזה" המשיך שר החינוך. "פעולה בעזה צריכה להתבצע רק כשכלו כל הקיצין, וכשמיצינו את כל האפשרויות. למיטב שיפוטי, אנחנו עוד רחוקים משם. אפשר למנוע את הטרור גם ללא כניסה קרקעית לעזה. עד אז, יש מנעד רחב של אפשרויות צבאיות, כלכליות, אזרחיות ואחרות״.

מוקדם יותר, צה"ל שיגר שני טילי "קלע דוד" ליירוט רקטות לטווח בינוני-ארוך, לאחר שזוהו רקטות שנורו במסגרת הלחימה בסוריה, והתקרבו לשטח ישראל. הרקטות נחתו לבסוף בסוריה, ולא היו נפגעים. מדובר בהפעלה הראשונה של מערכת "קלע דוד". כתוצאה מהשיגורים, אזעקות נשמעו ברמת הגולן ובגליל העליון.

הפיצוץ בקונייטרה
 

פיצוץ בקונייטרה(חדשות עשר )

 

אתמול דווח בכלי תקשורת בסוריה ובלבנון כי מטוסי קרב ישראליים תקפו באזור כפר א-זאוי, מפרברי מסיאף שבאזור חמאה, בצפון-מערב סוריה. באתר חדשות לבנוני דווח אתמול כי הותקפו "מפעלי הגנה", ועל פי הדיווחים ככל הנראה הותקף מפעל טילים. סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה דיווחה אף היא על התקיפה אתמול, מבלי למסור מידע על יעדה.

ברשת אל-מיאדין הלבנונית דווח אתמול כי "ארבעה מטוסים ישראלים ניסו בשעה 19:17 לתקוף את המתקן של המרכז למחקרים מדעיים במסיאף. על פי הדיווח, "התקיפה התבצעה מהעיירה אל-הרמל בלבנון. המטוסים הישראלים ירו 4 טילים, כאשר ההגנה האווירית הסורית הפילה שלושה מהם והרביעי נפל ליד המתקן של המרכז למחקרים מדעיים במסיאף". עוד דווח אתמול כי לאחר ירי הטילים, המטוסים הישראליים התרחקו לאחר שזוהו על ידי הרדארים הסורים.