חצי מיליון שקלים זו רק ההתחלה: העלויות האמיתיות של פונדקאות

לא במקרה הדרישה לפונדקאות היא זו שהציתה את מחאת הלהט"בים. לא פעם, לעלות האדירה נוספים סיבוכים - שמייקרים את ההליך עוד יותר • "אנליסט"

"אנליסט": לא במקרה הפונדקאות היא זאת שהציתה את מחאת הלהט"בים. תג המחיר עבור הליך שכזה הוא בלתי נתפס כאשר סכום הבסיס עומד על כחצי מיליון שקלים. זאת, ללא סיבוכים שעשויים לקרות, כגון זוגות שהתינוקות שלהם נולדים כפגים ונאלצים להתאשפז במשך שבועות בבתי חולים ללא ביטוח בריאות. הסיטואציה עלולה להכניס את ההורים הטריים לחובות של מאות אלפי שקלים.


ניסים, בן 35, בחר להביא לעולם ילדה בעצמו, בלי בן זוג, ניסה בתחילה לעשות זאת דרך נפאל, אבל לא יכול היה להשלים שם את ההליך. "נפאל סגרה את שעריה לפונדקאות, אז חלק מהכסף ששילמתי ירד לטימיון", סיפר, "החלטתי לאחר מכן שאני עושה את ההליך בארצות הברית".

 
 
 

בארה"ב חיכה לניסים עוד מוקש כלכלי שהוא לא יכול היה לצפות לו. "הילדה שלי נולדה שבועיים וחצי לפני הזמן בגלל זיהום אצל הפונדקאית. במקרה כזה התינוק עובר לטיפול נמרץ. הילדה שהתה שם ארבעה ימים והעלות עמדה על 25 אלף דולר".

חוץ ממאבק על ההורות, יש גם מאבק על אפליה בוטה, שגורמת לזוגות בקהילה הלהט"בית לצאת למסע סביב העולם על מנת שתהיה להם את האפשרות לגדל ילד. 

הפגנות הלהט"ב בת"א נגד חוק הפונדקאות
 

הפגנות הלהט"ב בת"א נגד חוק הפונדקאות (חדשות עשר )