מקרון שומר על שתיקה: תיעוד מקרי התקיפה שסיבכו את נשיא צרפת

ראש מערך האבטחה של הנשיא תועד נוהג באלימות כלפי מפגין ועיתונאי. עם זאת, באליזה מעדיפים בינתיים לשמור על עמימות בנוגע לפרשה שמסעירה את המדינה ומעלה שאלות רבות

התיעודים שבהם נראה אלכסנדר בנאלה, ראש מערך האבטחה של נשיא צרפת עמנואל מקרון, מפגין אלימות כלפי מפגין ועיתונאי, מסעירים את צרפת. בנאלה היה במעצר במהלך סוף השבוע האחרון וחתונתו נדחתה בעקבות המעצר. גם שלושה שוטרים וחבר מפלגת השלטון, שהיו על פי החשד מעורבים באותו אירוע, עוכבו לחקירה.

האירוע העלה הרבה שאלות, בהן מדוע בנאלה לבש מדים של המשטרה, זאת אף על פי שאסור לו. נוסף על כך, התיעודים הועברו לבנאלה לפני פרסומם על ידי שוטרים, דבר פסול לכשעצמו. בתוך כך, שר הפנים הצרפתי ז'ראר קולומב צפוי לענות על שאלות במסגרת עדות שיתן בפרלמנט במהלך הימים הקרובים.

בינתיים, הנשיא מקרון מסרב להתייחס לסוגיות שעולות מהאירוע, אלא רק אמר כי "הרפובליקה חסינה מפגיעה", זאת כאשר נשאל אם הפרשה מהווה כתם על הרפובליקה הצרפתית.

נשיא צרפת, עמנואל מקרון
 

ראש מערך האבטחה שלו הסתבך. נשיא צרפת, עמנואל מקרון (רויטרס)

 

בארמון האליזה, מקום מושבו של הנשיא, טוענים כי בינתיים בנאלה הושעה, לא קיבל משכורת במשך שבועיים ולאחר מכן חזר לעבוד ממשרדו בלבד כאשר הוא הפסיק לשמש כאשר מערך האבטחה. אף על פי כן, ניתן היה לראות אותו לאחרונה באירועים שונים בסביבת הנשיא.

ב-13 ביולי למשל הוא נכח בביקור פרטי של הזוג מקרון בז'יברני. ב-14 ביולי הוא היה בסביבת הנשיא כאשר היה בשאנז אליזה. יום לאחר זכיית הנבחרת בגביע העולמי, הוא היה מאלה שארגנו את קבלת הפנים לנבחרת הצרפתית.