ההורים החשודים בהזרקת אינסולין לילדיהם, חדשות עשר

ההורים החשודים בהתעללות עומתו; האם: האב לא ידע על ההזרקות

בעימות שנערך בין ההורים החשודים בהזרקת אינסולין לילדיהם, אמר האב שלא ידע על "מחלת הסוכרת המומצאת". למרות החשדות הכבדים, האם צפויה להשתחרר לפני תום ההליכים נגדה

פרשת ההתעללות בירושלים: המשטרה ערכה עימות בין ההורים החשודים שהזריקו לילדיהם אינסולין על מנת לקבל כספי קצבת חולי סוכרת מהביטוח הלאומי. מטרת העימות הייתה לבדוק את היקף ההונאה של הביטוח הלאומי ולבחון את גרסת האב שטען בעימות כי לאורך כל השנים לא ידעה על מחלת הסוכרת המומצאת של הילדים ולא ידע על הזרקות מכוונות של אינסולין לגופם. האם, שהודתה בהזרקות, אבל טענה שנעשו בטעות, איששה את גרסתו.

החקירה נמצאת בישורת האחרונה, כשלמרות החשדות הכבדים נגד האם והעובדה שכבר הודתה במעשים שהובילו את בנה הפעוט למצב קשה, מסתמן כי אין בכוונת הפרקליטות להגיש הצהרת תובע ולא להשאיר אותה במעצר עד תום ההליכים. עו"ד רפי מכתבי, אמר כי "האם עשתה טעות בשיקול הדעת ולכן ביצעה את מעשיה".

 
 
ההורים החשודים בהזרקת אינסולין לילדיהם
 

ההורים החשודים בהזרקת אינסולין לילדיהם (חדשות עשר)

 

אתמול נמסר כי התייצב מצבו של הפעוט בן השנה וחצי, שאושפז במצב קשה בבית החולים שערי צדק שבירושלים, לאחר שעל פי החשד אמו הזריקה אינסולין לדמו. הפעוט, שסובל גם מנזק מוחי בלתי הפיך, הועבר לשיקום נשימתי בבית חולים אלי"ן, מרכז לשיקום ילדים ונוער.

כזכור, האם חשודה גם שהזריקה אינסולין לחמשת אחיו של הפעוט, שאובחנו לפני כמה שנים כחולי סוכרת. ד"ר ספי מנדלוביץ, סמנכ"ל רפואה בשערי צדק, סיפר אתמול כי כשבביה"ח נחשפו לפני כמה שנים למקרה הנדיר של חמישה אחים חולי סוכרת - העריכו הרופאים כי מדובר במחלה גנטית. רק לאחר שהועלה החשד כי האם הזריקה לפעוט אינסולין לדם - עלתה ההערכה כי היא הזריקה גם לילדים האחרים. אז, הם נלקחו לבדיקות רפואיות, ואובחן כי הם לא חולים בסוכרת.

ביה"ח שערי צדק מסר אתמול בתגובה לאירועים: "מדובר במקרה קשה וחסר תקדים, במערכת בריאות בכלל ובבית חולים בפרט. למרות המקרה העצוב, אנו מברכים על התוצאה שיכולה הייתה להסתיים במצב עגום וחמור ללא העין הפקוחה והעירנות של הצוות הרפואי".

ביום חמישי הותר לפרסום כי זוג הורים, תושבי ירושלים, נעצרו לאחרונה בחשד להתעללות קשה בילדיהם במשך 11 שנים. כאמור, על פי החשד, הם נהגו להזריק לילדים אינסולין, על מנת לקבל כספי קצבת חולי סוכרת מהביטוח הלאומי. האב שוחרר על ידי בית משפט בתנאים מגבילים ביום ראשון. מעצרה של האם הוארך עד ליום שלישי.