נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, רויטרס

"טראמפ הוקלט ע"י עורך דינו מדבר על תשלום דמי שתיקה לדוגמנית"

"הניו יורק טיימס": בזמן פשיטה של ה-FBI, נמצאה הקלטה של שיחה בין הנשיא האמריקני לפרקליטו דאז, במהלכה השניים שוחחו על תשלום לאישה שטענה כי ניהלה איתו רומן

בווידאו: כוכבת הפורנו שחתמה על הסכם סודיות תובעת את טראמפ

שמו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נקשר בשערוריה נוספת. על פי דיווח שפורסם אתמול (שישי) ב"ניו יורק טיימס", במהלך פשיטה של ה-FBI על משרדו של מייקל כהן, עורך דינו לשעבר של דונלד טראמפ, נמצאה קלטת שהוקלטה על ידי כהן, בה נשמע הנשיא מדבר חודשיים לפני הבחירות בנוגע לתשלום דמי שתיקה לדוגמנית הפלייבוי קרן מקדוגל, איתה שכב לטענתה כשהיה נשוי למלניה טראמפ.

עוד עולה מהדיווח, שמבוסס על עורכי דין וגורמים נוספים שמעורים בסוגיה, כי הרקע לפשיטה היא חקירת משרד המשפטים אם כהן היה מעורב בתשלום לנשים, בהן מקדוגל, בתמורה לכך שלא יחשפו סיפורים מביכים על הנשיא האמריקני. עוד נבדק אם בביצוע התשלומים המדוברים בוצעה עבירה על חוק מימון הבחירות האמריקני. 

 
 

מקדוגל עצמה טוענת כי היא ניהלה רומן עם טראמפ זמן קצר לאחר שנולד בנו, בארון ב-2006. "הנשיונל אינקוויירר" שילם על סיפורה של הדוגמנית 150 אלף דולר, אבל בסופו של דבר לא פרסם אותו, דבר שככל הנראה גרם גם לכך שמקדוגל החליטה לא להפוך אותו לפומבי. 

טראמפ נואם בבית הלבן
 

שמו נקשר בשערוריה נוספת. טראמפ נואם בבית הלבן (רויטרס)

 

רודולף ג'וליאני, ראש עיריית ניו יורק לשעבר ועורך דינו של טראמפ, אישר שטראמפ דן בסוגיה עם כהן, אבל טען כי התשלום מעולם לא בוצע. "ההקלטה הייתה פחות משתי דקות והיא מוכיחה שטראמפ לא עשה שום דבר שהוא שגוי". לאחר שטראמפ תודרך בנוגע לדיווח ב"ניו יורק טיימס", אמר כי "אני לא מאמין שכהן יעשה לי דבר כזה".

זו לא הפרשה הראשונה שבה שמו של הנשיא האמריקני נקשר בכל הקשור לתשלום לכאורה של דמי שתיקה לנשים. במארס האחרון, הגיש כוכבת הפורנו האמריקני, סטפני קליפורד, הידועה גם כ"סטורמי דניאלס" תביעה בבית המשפט בקליפורניה בבקשה לבטל את הסכם הסודיות, שחתמה עם כהן, לפני הבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2016. על פי ההסכם התחייבה קליפורד לא לספר על הקשר המיני בינה לבין טראמפ תמורת 130 אלף דולרים ששימשו כ"דמי שתיקה". לטענת קליפורד הסיבה להגשת התביעה נובעת מכך שטראמפ עצמו לא חתם על ההסכם, אלא בא כוחו, ולכן מבחינתה הוא מבוטל.