תמיר אבוקסיס, שניצל ע"י אחותו מקסאם , חדשות עשר

"ממשיך דרכה": אחותו נהרגה מקסאם – ותמיר נלחם בעפיפוני התבערה

ב-2005, כשרקטה נורתה לעבר שדרות, אלה נשכבה על אחיה, ספגה את הרסיסים והצילה את חייו. 13 שנים אחרי, תמיר חוזר לדרום, כדי לסייע לתושבים במאבקם המתמשך מול העפיפונים

תמיר אבוקסיס אחראי על המתנדבים שמגיעים לעוטף עזה מכל הארץ, כדי לעזור במאבק בעפיפוני התבערה שמופרחים משטח הרצועה. משימתם היא לראות את העשן, להתריע מהר ולכוון את כוחות הכיבוי, כדי לצמצם את הנזק. תמיר מסביר לתצפיתנים המתנדבים את הסכנות שעלולות להגיע מעזה, אך לא מספר להם, שהוא מכיר את הסכנות הללו – הכי קרוב שאפשר.

לפני 13 שנים, במוצאי שבת, תמיר, אז בן 11, חזר מפעולה בסניף בני עקיבא בשדרות עם אלה, אחותו הגדולה בת ה-17. "היא הייתה מדריכה, וכל הזמן שומרת עליי", מספר תמיר, "דואגת אם אכלתי, אם שתיתי, אם אני בסדר. סוג של אמא כזו". 150 מטר לפני שהגיעו השניים לביתם, נשמעה התרעה של "שחר אדום".

תמיר אבוקסיס, שניצל ע"י אחותו מקסאם
 

תמיר אבוקסיס, שניצל ע"י אחותו מקסאם (חדשות עשר)

 

כשאלה שמעה את ההתרעה היא נשכבה על אחיה וחיבקה אותו בחוזקה. תמיר נפצע קל, אלה ספגה את כל הרסיסים מהקסאם ונפצעה אנושות. אחרי שבוע בבית החולים – ליבה נדם. "כשאלה גוננה עליי, זה לא בא מתוך אומץ, אומץ זה דבר רגעי", אומר תמיר, "זה הגיע ממקום שמושרש בה, מאהבת הארץ עליה גדלנו בבית".

מילד רגיל, תמיר הפך לילד שגדל בצל האלה, הנער שחי בזכות ההקרבה של אחותו. "זה כואב ויש געגוע, אבל היא נתנה לי את חייה כדי שאמשיך הלאה", הוא אומר, "כל הזמן היא מלווה אותי, כל העשייה שלי היא מאהבה לארץ ישראל, וכך אני ממשיך את דרכה".