הילד כרים שנחטף, בביקור ברמאללה לאחר שחרורו, חדשות עשר

"סוף שמח": חזרה לרמאללה עם כרים בן ה-7 שנחטף מביתו עבור כופר

צוות "שישי" התלווה למשפחת הילד בביקורה בגדה: "יש לו חרדות, ייקח לו זמן". למרות שזהות החוטפים טרם התבררה, אמו סיפרה: "הוא ידע לספר פרטים על הבית שבו הוחזק"

לפני שבוע הושב כרים בן השבע להוריו בריא ושלם, לאחר שרעולי פנים חטפו אותו מביתו שבקלנסווה וביקשו כופר של מיליוני שקלים עבור החזרתו. אתמול נסעו כרים והוריו לרמאללה שברשות הפלסטינית, כדי להיפגש ולהודות למי שסייעו לשחרר אותו. צוות "שישי עם אילה חסון" הצטרף אליהם.

התחנה הראשונה בביקור הייתה מלון "בורג' פלסטין", שם מנגנוני הביטחון הפלסטינים אירחו את המשפחה לסעודת תודה. "אני מרגישה שאני בחלום, טוב שהוא עם סוף שמח", אמרה ואאפה ג'ומהור, אמו של כרים. עם זאת, היא ציינה כי "יש לו חרדות, הפסיכולוג אומר שייקח לו זמן".

 
 
 

ג'ומהור, שסיפרה שאינה יודעת מי הם רעולי הפנים שחטפו את בנה, אמרה כי "הם נתנו לו הוראות בצעקות, אמרו לו כל הזמן להסתכל למטה". היא הוסיפה כי כרים ידע לספר למשטרת ישראל פרטים על החטיפה. "הוא ידע לספר כמה חלונות בבית, כמה קומות. הוא אמר שכל פרט היה מאחסן בראש".

הילד כרים שנחטף, בביקור ברמאללה לאחר שחרורו
 

הילד כרים שנחטף, בביקור ברמאללה לאחר שחרורו (חדשות עשר)

 

משפחתו של כרים מתגוררת כאמור בקלנסווה שבישראל, אבל מחזיקה בית נוסף בעיר החדשה היוקרתית ברשות, רוואבי. הדבר מדגים את הקשר בין ערביי ישראל לערביי הרשות, קשר שעמד לזכות משפחתו של כרים במאמצים לחילוצו.

תחנה נוספת בביקור הייתה ביתם של משפחת אבו ג'ראדה, בו התנהל החמ"ל במהלך ימי החטיפה. הבית נמצא במחנה הפליטים אל-עמרי, בו ככל הנראה הוחזק כרים. בדומה לכל המעורבים בהחזרת הילד, גם במשפחת אבו ג'ראדה לא מספרים מה ידוע להם על החטיפה.