בפעם השנייה היום: 3 נעצרו בחשד לתקיפת מאבטחים בוולפסון

האלימות בבתי החולים: שתי נשים וגבר נעצרו בבית החולים בחולון. שוטרי מרחב איילון שהוזעקו למקום הותקפו גם הם, על פי החשד. אף אחד מהמעורבים לא נזקק לטיפול רפואי

שתי נשים, תושבת ראשון לציון בת 41 ותושבת חולון בת 35, וגבר נוסף, תושב ראשון לציון בן 35, נעצרו היום (שישי) בחשד לתקיפת מאבטחים ושוטרים בבית החולים וולפסון בחולון. שוטרי מרחב איילון הוזעקו לחדר המיון לאחר שהתקבל דיווח על תקיפת מאבטחים, והשוטרים שהגיעו למקום הותקפו אף הם, על פי החשד. 

אף אחד מהמעורבים לא נזקק לטיפול רפואי. במשטרה פתחו בחקירה לבירור נסיבות המקרה, ונמסר כי "משטרת ישראל רואה בחומרה כל ניסיון לפגוע בסדר הציבורי ובאנשים השומרים עליו ותפעל במהירות ובנחישות כלפי פורעי חוק העושים דין לעצמם בתקיפת עובדים הממלאים את תפקידם".

מוקדם יותר היום, קרוב משפחה של תינוק כבן עשרה חודשים, שהתלווה להוריו, התפרע במרכז הרפואי לגליל שבנהריה, הסב נזק לציוד ואיים על הצוות הרפואי. ההורים הגיעו למקום יחד עם מספר בני משפחה. לטענת בית החולים, עם כניסתם למיון, החל אחד האנשים להתפרע. הוא חבט במערכת התורים האלקטרונית המוצבת בפתח החדר ושבר אותה. לאחר מכן, ושבר כסאות, איים על הצוות הרפואי, ואף תפס בידו של אחד הרופאים - עד שהורחק בידי מאבטח. החשוד בתקיפה נלקח לחקירה בידי השוטרים שהגיעו למקום.

כמו כן, הוגש היום כתב אישום נגד אושייר באחיט, בגין דקירת האחות רחל קובו ופציעתה קשה, בבית החולים הגריאטרי "שמואל הרופא" בתחילת החודש. על פי כתב האישום, לפני כשלושה שבועות הגיע באחיט לבית החולים עם סכין והתקרב לעמדת האחיות – בניגוד להוראות אנשי האבטחה. כאשר אחד המאבטחים התקרב לעברו, שלף הנאשם את הסכין ואיים עליו שלא יתקרב.

ביום רביעי רופאה בכירה בבית החולים איכילוב הותקפה בחדר מיון על ידי בתה ונכדתה של מאושפזת שבה טיפלה. כתוצאה מכך, נחבלה בראשה ונגרמו לה שטפי דם. הרופאה הגישה תלונה במשטרה. שתי הנשים הגיעו על מנת לבקר את הסבתא בבית החולים. הן ביקשו מהרופאה לגשת על מנת לקבל הסבר בנוגע למצב הסבתא. לאחר שהרופאה ביקשה מהן להמתין – שברו עליה השתיים מחשב, הפילו אותה לרצפה והיכו אותה. שתי התוקפות נעצרו.

הרופאה המותקפת, ד"ר קרין הלר, סיפרה על התקרית: "במהלך שהותה של המטופלת במיון התלוננה משפחתה שלשונה נפוחה. התרשמתי שאכן הלשון נפוחה, הענקתי לה טיפול ומשפחתה הודתה לי. במקביל טיפלתי בחולים אחרים, ובחולה נוספת ששכבה באותו חדר. כשפניתי לטפל בחולה הנוספת שהייתי צריכה לתת לה מנת דם, המשפחה של הקשישה פנתה אלי בהיסטריה ואמרה שהמוניטור מצפצף. הסתכלתי על המוניטור וראיתי שהוא אכן מצפצף עקב עלייה בלחץ דם. ביקשתי לעשות מדידה נוספת ולהרגיע את החולה".