הפגנת BDS, חדשות עשר

בפעם השנייה בחודש: השר דרעי מנע כניסת פעילת BDS לארץ

שר הפנים קיבל את המלצת השר ארדן וסירב לאפשר ללידיה דה ליאו, אזרחית הולנד התומכת בחרם נגד ישראל, להיכנס למדינה. "כל אדם שירצה לפגוע במדינה - אאסור את כניסתו"

בפעם השנייה החודש, שר הפנים, אריה דרעי, מנע היום (שישי) כניסת פעילת BDS לישראל, בעקבות העובדה כי מדובר באישה שמקדמת חרם נגד ישראל. זאת, בהמלצת השר לנושאים אסטרטגיים והסברה, גלעד ארדן.

״כל אדם שירצה לפגוע במדינה, אפעיל את סמכותי ואאסור את כניסתו לישראל", אמר דרעי. "האישה פועלת באופן עקבי להחרים ולפגוע בישראל ולכן מנעתי את כניסתה וכך יהיה גם בעתיד לגבי פעילי חרם שירצו להיכנס לישראל״.

 "מי שפועל כדי לקדם חרם על ישראל ולפגוע באזרחיה - אין לו מה לחפש כאן", אמר השר ארדן ,"הכללים השתנו, וכמו כל מדינה נורמלית - ישראל לא תבליג אל מול מי שמנסה לפגוע בנו״.

שר הפנים, אריה דרעי
 

שר הפנים, אריה דרעי (רויטרס)

 

בתחילת החודש סירב דרעי לאפשר את כניסת אריאל אליז גולד, אישה בשנות ה-40 לחייה. חרף טענתה כי באה ללמוד באוניברסיטה העברית, קיבל דרעי את המלצתו של ארדן, וגולד לא נכנסה לישראל.

כזכור, לפני כשלושה חודשים ראש העיר של דבלין, בירת אירלנד, מיכאל מק דונצ'ה, יצר מבוכה רבה לשרים דרעי וארדן ומשרדיהם - לאחר שהודיעו כי על רקע פעולות החרם שהוא מבצע נגד ישראל, כניסתו למדינה תסורב. הוא מצדו, בדרך פלא, הצליח להיכנס למדינה ולעבור לרמאללה, למרות הסירוב הישראלי.

שני המשרדים והשרים העומדים בראשותם סיכמו על אסירת כניסתו של ראש העיר, מיכאל מק דונצ'ה שמו, שהיה אמור להגיע לכנס בעיר הפלסטינית. זאת, לאחר ששמו ופעולותיו בשנים האחרונות נקשרו עם פעילי ופעולות BDS. יומיים קודם לכן, אימצה מועצת העיר של דבלין בראשותו החלטה חריפה המאמצת את עקרונות החרם, כנגד חברת HP, טוענים המשרדים.