חלון שנשבר בבית החולים נהריה , המרכז הרפואי לגליל

התפרע ואיים על הצוות: אלימות במרכז הרפואי לגליל • צפו בתיעוד

קרוב משפחה שהתלווה לתינוק השתולל בבית החולים בנהריה, הסב נזק לציוד ושבר מערכת תורים אלקטרונית. "אנשים בוחרים להתנהג בצורה בזויה שאינה מתאימה לבני אנוש"

האלימות במערכת הבריאות: קרוב משפחה של תינוק כבן עשרה חודשים, שהתלווה להוריו, התפרע הבוקר (שישי) במרכז הרפואי לגליל שבנהריה, הסב נזק לציוד ואיים על הצוות הרפואי.

ההורים הגיעו למקום יחד עם מספר בני משפחה. לטענת בית החולים, עם כניסתם למיון, החל אחד האנשים להתפרע. הוא חבט במערכת התורים האלקטרונית המוצבת בפתח החדר ושבר אותה. לאחר מכן, ושבר כסאות, איים על הצוות הרפואי, ואף תפס בידו של אחד הרופאים - עד שהורחק בידי מאבטח. החשוד בתקיפה נלקח לחקירה בידי השוטרים שהגיעו למקום.

 
 
 
 כיסאות שבורים בבית החולים נהריה
 

כיסאות שבורים בבית החולים נהריה (המרכז הרפואי לגליל)

 

מוקדם יותר היום, הוגש כתב אישום נגד אושייר באחיט, בגין דקירת האחות רחל קובו ופציעתה קשה, בבית החולים הגריאטרי "שמואל הרופא" בתחילת החודש. על פי כתב האישום, לפני כשלושה שבועות הגיע באחיט לבית החולים עם סכין והתקרב לעמדת האחיות – בניגוד להוראות אנשי האבטחה. כאשר אחד המאבטחים התקרב לעברו, שלף הנאשם את הסכין ואיים עליו שלא יתקרב.

ביום רביעי רופאה בכירה בבית החולים איכילוב הותקפה בחדר מיון על ידי בתה ונכדתה של מאושפזת שבה טיפלה. כתוצאה מכך, נחבלה בראשה ונגרמו לה שטפי דם. הרופאה הגישה תלונה במשטרה. שתי הנשים הגיעו על מנת לבקר את הסבתא בבית החולים. הן ביקשו מהרופאה לגשת על מנת לקבל הסבר בנוגע למצב הסבתא. לאחר שהרופאה ביקשה מהן להמתין – שברו עליה השתיים מחשב, הפילו אותה לרצפה והיכו אותה. שתי התוקפות נעצרו.

הרופאה המותקפת, ד"ר קרין הלר, סיפרה על התקרית: "במהלך שהותה של המטופלת במיון התלוננה משפחתה שלשונה נפוחה. התרשמתי שאכן הלשון נפוחה, הענקתי לה טיפול ומשפחתה הודתה לי. במקביל טיפלתי בחולים אחרים, ובחולה נוספת ששכבה באותו חדר. כשפניתי לטפל בחולה הנוספת שהייתי צריכה לתת לה מנת דם, המשפחה של הקשישה פנתה אלי בהיסטריה ואמרה שהמוניטור מצפצף. הסתכלתי על המוניטור וראיתי שהוא אכן מצפצף עקב עלייה בלחץ דם. ביקשתי לעשות מדידה נוספת ולהרגיע את החולה".