בשבת ב"המגזין": לוחם גבעתי לשעבר שהצטרף ללחימה נגד דאע"ש

יונתן לייבוביץ' הצטרף לשורות המורדים הסורים וסייע להביס את הארגון. הוא שחרר נשים יזידיות שעברו התעללות מינית והציל לוחמים ממוות. "הגעתי לשם מפני שזה הדבר הנכון"

יונתן לייבוביץ' הוא ככל הנראה הישראלי היחיד שהשתתף בלחימה בסוריה. לוחם גבעתי לשעבר הצטרף לשורות המורדים במלחמתם נגד ארגון דאע"ש. הוא בחר להתנדב מטעמים אידיאולוגיים ולחם בצפון סוריה בקרבות המכריעים שהביאו בסופו של דבר לתבוסתו של הארגון.

במהלך שישה חודשים ששירת שם שחרר לייבוביץ' מכלוב קבוצת נשים יזידיות שעברו התעללות מינית, הציל לוחמים ממוות ובעצמו ניצל בנס מאש תופת, כל זאת מבלי להסתיר את זהותו היהודית, לא מהמורדים, שקיבלו אותו בחיבוק חם ולא משבויי דאע"ש, שהיו המומים מכך.

בריאיון ראשון לאחר שובו מסוריה סיפר לייבוביץ' על השהות במדינה שנמצאת במלחמה כבר יותר משבע שנים: "הם שאלו אותי היכן הייתה הטירונות הקודמת שלי ואמרתי להם ששירתי בצה"ל. הם אמרו בסדר ולמען האמת לא היה לי חשוב להפיץ את הרעיונות הפוליטיים של ישראל". עוד הוסיף כי "לא הגעתי לשם כדי להפיץ את האג'נדה שלי ולא את האג'נדה האמריקנית. הגעתי לשם אך ורק מפני שזה הדבר הנכון לעשות. רציתי לסייע ככל יכולתי לכל אותם ילדים, נשים וקשישים חפים מפשע שנהרגים שם מדי יום".

הכתבה המלאה תשודר ביום שבת ב-20:00 ב"המגזין" עם אושרת קוטלר.

יונתן לייבוביץ' הצטרף לשורות המורדים
 

יונתן לייבוביץ' הצטרף לשורות המורדים (חדשות עשר)