אורן חזן בבית המשפט, חדשות עשר

"ממהרים רק כי זה אני": החל משפטו של אורן חזן

חבר הכנסת הגיע לבית משפט השלום בפ"ת להקראת כתב האישום שהוגש נגדו בגין תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. "אני רגיל שחובטים בי", אמר

משפטו של ח"כ אורן חזן (הליכוד) החל היום (חמישי) בבית משפט השלום בפתח תקווה. חזן נאשם בתקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי, זאת בשל אירועים שהתרחשו באוקטובר 2014, טרם בחירתו לכנסת. בית המשפט נתן את האפשרות להגיב לכתב האישום עד 5 בספטמבר ודיון ההוכחות יתקיים ב-1 בנובמבר. 


עורך הדין אפרים דמרי, שהגיע לדיון ביחד עם חזן, ביקש בתחילה לדחות את הדיון בטענה כי סוגיית הייצוג של חבר הכנסת עדיין לא הוסדרה. בקשתם נדחתה, זאת מכיוון שעורכי הדין דמרי וציון אמיר הוצגו לבית המשפט כמיצגיו של חזן מבעוד מועד, וכי כתב האישום הוגש נגד חזן לפני שמונה חודשים. 

 


"בשמונת החודשים שחלפו עברתי תקופה לא קלה", אמר חזן, "אני ועורכי דיני ארבע שנים בסיפור הזה ואנחנו לא מסכימים על הכל. אני רגיל שחובטים בי בכל הזדמנות, לפעמים בשביל לקבל כותרת. כאן זה המקום היחיד שאני בטוח שאקבל בו יחס הגון". 

 ח"כ אורן חזן
 

ח"כ אורן חזן (דוברות הכנסת)

 

השופט אמר בתגובה כי "אתה מקבל יחס כמו כל נאשם. אצל כל נאשם הייתי מבקש אחרי פרק זמן כזה שהדיון יתקדם, אם  אתה רוצה להחליף ייצוג, תאלץ להגיש בקשה לבית המשפט". לטענתו של עו"ד דמרי, התיק נזנח. "הוא שב לחיים רק לאחר שחזן נבחר לכנסת". התובעת טענה בתגובה כי "זה לא נכון. כשמר חזן הפך לח"כ, החקירה הועברה ליאח"ה. זו פעם ראשונה שאני שומעת טענות כאלה".


עו"ד דמרי טען בתגובה כי "התיק הועבר ליאח"ה שנה לאחר בחירתו של חזן, כנראה בעקבות פעילות כזו או אחרת שהוא עשה בכנסת. ממהרים פה כי זה אורן חזן. תיקים מסוג זה נסגרים חדשות לבקרים. מי שהותקף בסופו של דבר הוא חזן, שנזקק לטיפול רפואי. אותו בכור שלכאורה הותקף, אין שום תיעוד רפואי שלו. מישהו התאמץ מאוד להגיש כתב אישום נגד ח"כ חזן".