תיעוד מביה"ח שבו נדקרה אחות: החשוד חושף סכין – המאבטח בורח

בסרטון מ"שמואל הרופא" נראה איש האבטחה נמלט, ומותיר את האחות לבדה מול המטופל החשוד בדקירה - שהיום הוגשה נגדו הצהרת תובע. על בריחת המאבטח פורסם לראשונה בחדשות עשר

דקירת האחות בבית החולים "שמואל הרופא": המשטרה פרסמה היום (רביעי) תיעוד מהאירוע בביה"ח הגריאטרי שבבאר יעקב, בו מטופל דקר את האחות רחל קובו בבטנה ופצע אותה קשה. בסרטון ממצלמות האבטחה במקום, נראה החשוד בדקירה עומד ליד דלפק האחיות, כשלצידו המאבטח, ומאחורי הדלפק - האחות. כשהמטופל חושף את הסכין שברשותו, נראה המאבטח בורח מהמקום. בסוף התיעוד נראה המטופל החשוד הולך לקראת האחות, שנותרה לבדה במקום.

מחקירת האירוע עולה כי החשוד בדקירה, אוסקר באחיט, מבקש מקלט מאריתריאה, בן 31, עבר דרך השומרים בכניסה לביה"ח ולא ציית להוראתם לעצור. הוא נכנס למחלקה בה היה מאושפז בעבר, שם כאמור שלף סכין לעבר המאבטח וגרם להימלטותו מהמקום. אז, דקר באחיט את קובו ופצע אותה באורח קשה. לאחר מכן, חזר המאבטח למחלקה, שלף את אקדחו, ירה לעבר באחיט ולא פגע בו. לבסוף, צוות רפואי ומאבטחים השתלטו על החשוד, עד להגעת השוטרים למקום.

 
 
 
מאבטח ביה"ח שמואל הרופא בורח מהחשוד בדקירת האחות
 

מאבטח ביה"ח שמואל הרופא בורח מהחשוד בדקירת האחות (חדשות עשר)

 

יו"ר ועד האחיות של בית החולים "שמואל הרופא" סיפרה לחדשות עשר, לאחר הפרסום הראשון על בריחת המאבטח: "שמענו שהוא ברח. זו תחושה איומה של חוסר ביטחון, אנחנו לא מאמינים שהוא ברח והשאיר את האחות ככה". לדבריה, "זה רגע של פחד, של אימה. המאבטח עם נשק - זה לא הגיוני שהוא יתנהג ככה".

במקביל, הודיעה היום המשטרה כי חקירת האירוע הסתיימה, ושהפרקליטות הגישה היום הצהרת תובע נגד באחיט. על פי ההצהרה, כתב אישום יוגש נגדו בימים הקרובים, כמו גם בקשה לעצרו עד לתום ההליכים. בינתיים, מעצרו של באחיט הוארך היום בשישה ימים.

בתוך כך, מצבה של האחות קובו נמצא במגמת שיפור ומוגדר כעת בינוני ויציב, כך נמסר היום מהמרכז הרפואי אסף הרופא בו היא מאושפזת. עוד נמסר כי היא "נמצאת בשלבי החלמה מהניתוח המורכב שעברה, הכרתה מלאה והיא מאושפזת  במחלקת טיפול נמרץ כללי".

בעקבות דקירת רחל קובו, החליטו האחיות בבתי החולים ברחבי הארץ לשבות. יו"ר הסתדרות האחיות, אילנה כהן, התייחסה בתוכנית "בוקר אור" להחלטה. "אנחנו שומעים מדי שבוע שצוותים רפואיים מגיעים לחדר מלחמה", אמרה כהן, "הם מגיעים לעבודה ולא יודעים אם יחזרו בשלום. לאחר רצח טובה קררו ישבה ועדה שנה שלמה והוציאה את המסקנות, אבל לא ביצעה אותן".

 מבקש המקלט מסודן שדקר אחות בביה"ח שמואל הרופא
 

אוסקר באחיט החשוד שדקר אחות בביה"ח שמואל הרופא (חדשות עשר)

 

היום אירע מקרה אלימות נוסף בבית חולים, כשרופאה בכירה בבית החולים איכילוב הותקפה בחדר מיון על ידי בתה ונכדתה של מאושפזת שבה טיפלה. השתיים ביקשו מהרופאה לגשת על מנת לקבל הסבר בנוגע למצב הסבתא. לאחר שהרופאה ביקשה מהן להמתין – שברו עליה השתיים מחשב, הפילו אותה לרצפה והיכו אותה. כתוצאה מכך, נחבלה הרופאה בראשה ונגרמו לה שטפי דם. שתי התוקפות נעצרו.

"רופאה בכירה הותקפה בחדר מיון על ידי שתי נשים שניפצו מחשב על ראשה, הפילו אותה לרצפה, היכו אותה באגרופים ושרטו אותה עד שצוות חדר המיון והאבטחה הצליחו להשתלט עליהן", נמסר מבית החולים איכילוב, "הנהלת המרכז הרפואי מביעה זעזוע עמוק מחומרת המקרה ומהמשך גילויי האלימות הבלתי נסבלים במערכת הבריאות".