מוטי חסין ומאיר אברג'יל, חדשות עשר

פרשה 512: חמש שנות מאסר לעבריינים מאיר אברג'יל ומוטי חסין

לאחר שהורשעו במסגרת הסדר טיעון, בית המשפט שלח את השניים לבית הסוהר בגין עבירות בחומרה פחותה בהרבה מהחשדות שהיו נגדם בתחילה

בית המשפט אישר היום (רביעי) את הסדר הטיעון עם העבריינים מאיר אברג'יל ומוטי חסין, שהורשעו במסגרת פרשה 512. השופט גזר על אברג'יל שמונה שנות מאסר וחצי, שמהם ינוכו שלוש וחצי השנים שבהם ישב בכלא בארצות הברית. על חסין נגזרו חמש שנים מאחורי סורג ובריח.

"ביהמ"ש גזר היום על הנאשמים מאיר אברג'יל ומוטי חסין עונשי מאסר בפועל בגין מעורבותם בפרשה 512", נמסר מהפרקליטות. "הנאשמים הודו והורשעו במסגרת הסדרי טיעון בעבירות חמורות שבוצעו כחלק מפעילות ארגון פשיעה. מערכת אכיפת החוק בישראל תמשיך לבוא חשבון עם נאשמים שביצעו עבירות, גם לאחר חלוף זמן ממושך, על מנת להגן על שלום הציבור וביטחונו."

בחודש שעבר הרשיע בית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרת הסדר טיעון את אברג'יל וחסין בקשירת קשר לביצוע פשע. אברג'יל הורשע גם בסחר בסמים במסגרת ארגון פשיעה ובהלבנת הון. מדובר בעבירות בחומרה פחותה בהרבה מהחשדות שהיו נגדם בתחילה. 

על פי כתב האישום אברג'יל הודה במסגרת הסדר טיעון ולאחר הליך גישור ממושך כי הוא קשר קשר עם אחרים על מנת לפגוע פגיעה חמורה במשפחות יריבות, על רקע חשדותיו כי המשפחות היריבות אחראיות לרצח של אחיו, יעקב אברג'יל, בשנת 2002.

בנוסף לכך, אברג'יל מואשם גם על חלקו ב"עסקה הגדולה", על פיה הנאשם קשר עם אחרים ועם עד המדינה להעביר מפרו לקנדה כמות גדולה של קוקאין. בהמשך קישר הנאשם את עד המדינה במטרה לקדם את הליך העברת הסמים. במקביל סיכמו עד המדינה והנאשם על חלוקת רווחי מכירת הסמים לפיה 10% מרווחי תמורת המכירה יועברו לסמי ביטון, אזרח קנדי, בתמורה לאחסון החומר בקנדה והלבנת רווחי מכירתם, וכי יתרת התמורה תתחלק באופן שווה בין הנאשם, עד המדינה והאחרים, והכול במסגרת ארגון פשיעה.

מרדכי חסין הודה כי בתקופה הרלוונטית לכתב האישום, התגורר דוד ביטון, המכונה "דיידונה", בתל אביב ועסק בניכיון שיקים. במועדים שאינם ידועים, קשר חסין קשר עם אחרים כדי לחבול בדיידונה ולגרום לו פגיעה פיזית חמורה.