יחידת העפיפונים ברצועת עזה, חדשות עשר

דיווח: מחשש לעימות - חמאס יעצור בשבוע הבא את שליחת העפיפונים

מקורות מסרו לאתר "אל-קודס" כי הארגון יפסיק את שיגור בלוני התבערה כדי "לא לתת לישראל סיבה לתקיפה צבאית גדולה". "יחידת העפיפונים" הכחישה: "לא קיבלנו הוראה מאיש"

חמאס יעצור החל מהשבוע הבא את שיגור עפיפוני ובלוני התבערה, מחשש לעימות עם ישראל. כך דווח הבוקר (רביעי) באתר הפלסטיני "אל-קודס" מפי מקורות פלסטיניים.

לפי הדיווח, מצרים וגורמים נוספים ביקשו מחמאס להפסיק את שיגור העפיפונים במטרה למנוע מלחמה בעזה "לאור התנאים הקשים של תושבי הרצועה". המצרים אמרו שיש לעצור את התקיפות כדי "לא לתת לישראל סיבה לתקיפה צבאית גדולה". מנגד, גורמים ב״יחידות שיגור העפיפונים והבלונים״ מסרו כי "לא קיבלנו הוראה מאף אחד להפסיק השיגורים. נמשיך לשגר עפיפונים ובלונים עד לשבירת המצור".

נזק מבלון תבערה בגן הילדים בדרום
 

נזק מבלון תבערה בגן הילדים בדרום( חדשות עשר)

 

"האויב פרסם באמצעי התקשורת השונים כי חמאס תפעל להפסקת הפרחת העפיפונים וכי התופעה תפחת במשך ה-72 שעות הקרובות. כמו כן דיווח כי כוחות החמא"ס נפרסו לאורך הגדר בכדי למנוע מחברי יחידת העפיפונים בהפרחת בלוני ועפיפוני תבערה", נמסר מיחידת שיגור העפיפונים והבלונים. "על כן, אנו מודיעים לעולם כולו כי חדשות אלו אינן נכונות לחלוטין וכי, יחידתנו פועלת משעות הבוקר בכדי להראות לכולם כי יחידת העפיפונים אינה מקבלת הנחיות מאף גורם, וכי התנגדותנו העממית נמשכת עד להשגת דרישותינו וסיום המצור. כמו כן, הפלגים לא יעמדו כדרך התנגדותינו הלא אלימה.
אנו מוסרים לאויב כי הקשר בין המצור לכמות השריפות הינו הדדי, ככל שמהדקים את המצור יותר, כמות השריפות תלך ותגדל והשריפות יגיעו למרחקים גדולים יותר ויותר".

אתמול נחת בלון תבערה בגן ילדים במושב במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. "יצאנו עם הילדים לשחק בחצר אחרי ארוחת צהריים", סיפרה הגננת, בת שבע ברוכי, "אחרי חמש דקות נפל עלינו משהו בוער מהשמיים, עם עשן. ישר הבנתי שזה בלון תבערה".

"תוך 15 שניות היינו בממ"ד", הוסיפה ברוכי, "פינינו את כולם, הילדים תפקדו כמו שצריך. נכנסנו לממ"ד ואמרנו שיר המעלות. אנחנו בטוחים וסמוכים שממשלת ישראל עושה הכול כדי להגן עלינו". "ניצלנו, זה בלון תבערה, זה לא משהו הכי פשוט", אמרה הגננת, "ואם זה היה נופל על יד אחד הילדים?".

מוקדם יותר אתמול, סייר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באוגדת עזה ביחד עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ, נדב ארגמן ואלוף פיקוד הדרום, הרצי הלוי.

"אתמול ביקרתי בשדרות וראיתי את קיר הפלדה של הנחישות האזרחית שלנו. היום אני מבקר פה בצה"ל יחד עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום וראש השב"כ. ראיתי את קיר הפלדה הצבאי. אנחנו במערכה. יש בה חילופי מהלומות. אני יכול להגיד לכם שצה"ל ערוך לכל תרחיש. אני מאוד התרשמתי ממה שראיתי כאן ואני יודע שכמוני כל אזרחי ישראל מאמינים בצה"ל ונותנים לו גיבוי לקראת כל התפתחות אפשרית", אמר ראש הממשלה.

נתניהו עם ליברמן ואייזנקוט באוגדת עזה
 

נתניהו עם ליברמן ואייזנקוט באוגדת עזה (חדשות עשר )

 

בתשובה לשאלת חדשות עשר האם המנהיגים מאמינים שאפשר לפתור את המשבר מבלי להגיע למערכה רחבה כשהם רואים איך הצד השני פועל בימים האחרונים, השיב נתניהו: "אני מאמין שאנחנו עושים את הדברים הנכונים וכדאי שיתחילו לשים לב לא רק למה שאנחנו אומרים אלא גם למה שאנחנו עושים".

שר הביטחון ליברמן הוסיף: "שמענו בימים האחרונים הרבה דיבורים על מדיניות הביטחון של ממשלת ישראל. אז קודם כל, כדאי להבהיר שאסור שמדיניות ביטחון תהיה מענה ללחץ פוליטי או תקשורתי . אנחנו פועלים גם בעוצמה וגם בחוכמה. מה שנחוץ לנו זה קור רוח ועצבים מברזל ולא סטופר ביד או היסטריה תקשורתית. אנחנו עושים מה שצריך לעשות וצה"ל ערוך לכל תרחיש".