הערב ב"המקור": עדויות על הקשר הבעייתי בפרשת "בחדרי חרדים"

במרכז הפרשה עומדת מערכת היחסים בין הרב יאשיהו פינטו לבעלי האתר גיא כהן, שהורשע בסחיטה לאחר שניצל את מעמדו להטיית סיקור בתמורה לסיוע כלכלי. "הנחה לפנק את פינטו"

פרשת "בחדרי חרדים" מכונה "תיק 2000 של המגזר החרדי". במרכז הפרשה עומדת מערכת היחסים בין הרב יאשיהו פינטו, לגיא כהן, לשעבר בעלי האתר "בחדרי חרדים" שהוביל את מהפכת האינטרנט בעולם החרדי.

תחקיר "המקור", שיפורסם הערב (רביעי), חושף את עדותו של הרב דב פוברסקי, לשעבר בכיר באתר, שטוען כי כהן דאג שפינטו יקבל סיקור חיובי בתמורה לסיוע ברכישה עתידית. בנוסף, יוצג ריאיון עם כהן שיספר לראשונה את גרסתו בפרשה שבה הורשע בסחיטה.

פוברסקי סיפר כי "גיא נפגש עם הרב פינטו וסיפר לנו שהוא הבטיח לקשר בינו לבין נוחי דנקנר. בנוסף, הוא אמר כי ינסה להוביל מהלך שנוחי ירכוש את האתר ב-20 מיליון שקלים לטובת חמישים אחוז ממנו - משהו שנחשב מופרך. גיא חשב אחרת והנחה אותנו לפנק את פינטו".

 הרב יאשיהו פינטו
 

הרב יאשיהו פינטו (חדשות עשר)

 

בעדותו בבית המשפט המחוזי בירושלים אמר פוברסקי כי "פינטו היה חיה מוגנת במשטרת ישראל. עם זאת, אצלנו היו חומרים שהצטברו ומאוד רצינו לכתוב נגדו, אך גיא לא נתן לנו. דוד (רוטנברג, עורך האתר) רתח מזה, ואמר לנו 'כל העולם יודע והדברים מתפרסמים, אבל אנחנו לא יכולים". עוד סיפר בעדותו כי "ביום שגיא אמר 'אני משחרר, תעשו מה שאתם רוצים', הדברים התפרצו, לא היה צריך להגיד בכלל לכתוב אותם".

בריאיון לתוכנית "המקור" אמר כהן כי "האמנתי לו שהוא יעזור לי למצוא משקיע שיציל את העסק. וזה היה מחיר שבלעתי את הרוק בשבילו והסכמתי לשלם, אך לא בחדווה ולא מתוך רצון". לשאלה איזה מחיר נאלץ לשלם?, ענה כהן כי "המחיר היה לשמור עליו ולוודא שהוא יוצג בצורה חיובית ולהימנע מפרסום שלילי". כהן הוסיף ברמיזה לתיק וואלה-בזק כי הפרשה מזכירה "אתר אינטרנט אחר שנהג בצורה דומה ביחס לראש הממשלה כמה שנים לאחר מכן".