חרף המלצת היועמ"ש: מכון התקנים מגבה את הבכיר החשוד בעדות שקר

ברקע סערת מצלמות המהירות, אביחי מנדלבליט שלח מכתב לדירקטוריון התאגיד והמליץ לשקול את סיום תפקיד מ"מ המנכ"ל, אילן כרמית. מכון התקנים: "אין מניעה שימשיך בינתיים"

ברקע סערת מצלמות המהירות: מכון התקנים החליט אתמול (שני) להשאיר בתפקידו את ממלא מקום המנכ"ל, אילן כרמית, החשוד במתן עדות שקר בפרשת מצלמות המהירות. זאת, חרף העובדה כי היועמ"ש, אביחי מנדלבליט, המליץ שלא לעשות זאת. כרמית טען כי נכח בניסויי המצלמות, אך חזר בו לאחר מכן.

מנדלבליט שלח מכתב לדירקטוריון התאגיד והמליץ לבחון מחדש את עבודת כרמית במכון. היועמ"ש המליץ להמתין עם המינוי הסופי של כרמית למנכ"ל קבוע וכן לשקול לסיים כבר עכשיו את תפקידו כממלא מקום.

 אילן כרמית, ממלא מקום מנכל מכון התקנים
 

אילן כרמית, ממלא מקום מנכל מכון התקנים (חדשות עשר)

 

"החקירה שהתנהלה בעניינו של מר כרמית עוסקת בחשד למתן עדות שקר בעניין הקשור לליבת תפקידו", כתב מנדלבליט, "נבקשכם לפעול לשם הבאת המידע שלעיל בפני ועדת האיתור. על מנת שזו תוכל לבחון את המלצתה בהתחשב במידע האמור ובקשיים הנובעים ממנו".

למרות המסר מהיועמ"ש, דירקטוריון החברה החליט שכרמית יישאר בתפקידו. יתרה מזאת, נקבע כי ייצוגו המשפטי של ממלא מקום המנכ"ל ימומן מתוך תקציב מכון התקנים. נוסף על כך, מכתב גיבוי ותמיכה בכרמית נשלח לעובדים בתאגיד. במשרד המשפטים נאמר כי יבחנו את החלטת המכון ויפעלו בהתאם.

ממכון התקנים נמסר כי "אין מניעה שכרמית ימשיך בינתיים בתפקידו". עורך הדין תומר גונן, שמוביל את תיק אמינות המצלמות בבית המשפט, מסר שהוא מנוע מלהגיב עד שיתבקש למסור עדות בעניין הזה במשטרה.

כזכור, לפני כחודש וחצי דווח כי בעקבות תלונות של אזרחים ובתי משפט על חוסר דיוק בדוחות, שגרמו לתשלומים של סכומים לא נכונים, נבדקת רמת האמינות של המצלמות - ועד לסיום הבדיקה לא יימסרו דוחות. כמה שבועות לאחר מכן הורה בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה על מחיקת מספר כתבי אישום נגד נהג שנסע במהירות מופרזת, ולבסוף, לפני כשבועיים דווח בחדשות עשר כי הטכניון עדכן את אגף התנועה במשטרה כי הבדיקות שערך לגבי אמינות מצלמות המהירות, שהובילו להקפאת השימוש בהן, נעשו בשיטה לא נכונה, מה שהביא להחלטה על קיום בדיקות חדשות.