רוחצות במעין עין איתמר, חדשות עשר

"אנחנו לא מפגע": "מחאת הביקיני" נגד הדרת הנשים במעיינות י-ם

במחאה על קריאות הגנאי שסופגות נשים שמגיעות לעין איתמר ולליפתא, הגיעו כמה רוחצות למקורות המים לבושות בבגדי ים . "הבנו שאם אנחנו לא נגיע כקבוצה, פשוט ידירו אותנו"

המאבק על הרחצה במעיינות ירושלים עולה שלב: כמחאה על הדרת הנשים מהמעיינות עין איתמר וליפתא על ידי חרדים, רוחצות הגיעו השבוע למקורות המים לבושות בביקיני. בתיעוד מיוחד של חדשות עשר ניתן לראות גברים חרדים קוראים לעברן "שיקסע" ו"לא רוצים פריצות".

המאבק של הנשים נגד הרוחצים החרדים הקוראים להרחקתן החל לפני כחודש. לצד קריאות הגנאי שהן סופגות, הן מקבלות גם איומים ואף חוות הטרדות מיניות.

 רוחצות במעין עין איתמר
 

רוחצות במעין עין איתמר, השבוע (חדשות עשר)

 

"הבנו שאם אנחנו לא נגיע כקבוצה, פשוט ידירו ויגרשו אותנו", סיפרה אליאנה ברבל, פעילה פמיניסטית ירושלמית שלוקחת חלק במאבק על המעיינות. "בין אם בצורת בקשות מנומסות לכאורה, שלא משאירות מקום לספק בדבר זה שאנחנו לא רצויות כאן, ובין אם בביריונות ובאלימות. שתי נשים שהגיעו לרחוץ לפני חודש, בזמן שאנחנו לא היינו כאן, נרגמו באבנים על ידי הרוחצים בזמן שהן היו בתוך המעיין".

מרים זלקינג, חברת שדולת הנשים, הוסיפה כי "יש כל הזמן את השדר שאנחנו רואות גם במקומות אחרים, שבסופו של דבר נשים הן מפגע צניעות".

לפני שבועיים נאלצו הרוחצות להזמין משטרה כדי שתאבטח את טבילתן, צעד שלא מנע חיכוכים עם צעירים חרדים ששהו במקום. בשבוע שעבר רוקנו אלמונים את המעין וחסמו את פתח זרימת המים, במחאה על הגעתן של נשים למקום.