"זה לא גורל, זו טעות": תיעוד דריסתה למוות של פלורי ויטל שקד

בסרטון המציג את האירוע הטראגי נראית ויטל חוצה בזהירות מעבר חצייה מסוכן. רכב שהגיע במהירות גרם למכונית שהאטה לפגוע באם הצעירה. "הולך רגל מהמר פה על חייו"

פלורי ויטל שקד, אם לשניים בת 33, נדרסה למוות לפני כחודש, בעת שחצתה מעבר חצייה ברחוב יגאל אלון בתל אביב – כשהייתה בדרך לאסוף את ילדה מהגן ביום הולדתו. היום (שלישי), מתפרסם תיעוד האירוע הטראגי, באישור משפחתה.

בסרטון ממצלמות אבטחה סמוכות נראית פלורי מסתכלת היטב טרם חציית הכביש. רכב האט כדי לאפשר לה לסיים בבטחה את החצייה, אולם מכונית שהגיעה מהר והתנגשה ברכב שלפניה, גרמה לנהג הרכב הסמוך לפלורי לאבד שליטה ולדרוס אותה. מדובר במעבר חצייה מסוכן, שבו על הולך הרגל לחצות ארבעה נתיבים רצופים, ללא רמזור או הפרדה כלשהי. תושבים רבים התריעו בעבר על הסכנה בפני העירייה, ולטענתם אף שלחו מכתבים בנושא.

 תיעוד דריסתה למוות של פלורי ויטל
 

תיעוד דריסתה למוות של פלורי ויטל (חדשות עשר)

 

"אין פה שום גדר שמפרידה בין שני הנתיבים לשני הכיוונים", סיפרה הגר תירוש, אחותה של פלורי, "הגענו לכאן והיינו מזועזעים לחלוטין מהפשע של הכביש הזה".  "הולך רגל נדרש לקבל הסכמה של ארבעה נהגים כדי לחצות פה", הוסיף עדי, בעלה של תירוש.

"יש אנשים שאומרים לנו 'זה גורל''. לא. זה לא גורל", הוסיפה תירוש, "זה לא היה הגורל של פלורי, פשוט לא היה הגורל שלה. זאת הייתה טעות של מספר גורמים". בין היתר, מתכוונת תירוש לתמרור המואר שמסמן את המעבר, שעל פי העדויות לא פעל בזמן מותה של פלורי ושודרג רק שבועיים לאחר מכן.

   פלורי ויטל שקד, נדרסה למוות בזמן שחצתה במעבר חציה
 

פלורי ויטל שקד, נדרסה למוות בזמן שחצתה במעבר חציה (חדשות עשר)

 

"נפגשנו ביום שישי האחרון", סיפרה תירוש, "זה היה מפגש משפחתי רגיל עם המון אהבה. יום ראשון היא שלחה לי תמונות של ההכנות ליום  הולדת בגן של הבן שלה". "כל המטרה שלנו בסך הכול היא לנסות ולהציל נפש אחת, אפילו לא ממוות. סתם מכיסא גלגלים סתם מאיזו פגיעת ראש חמורה", הוסיף בעלה.

"הולך רגל שהולך פה ברחוב מהמר על חייו", אמר ארז קיטה, מנכ"ל עמותת אור ירוק, "צריך למתן את התנועה ולתת זכות להולכי הרגל כך שיוכלו לחצות בבטחה".

תגובת עירית תל אביב-יפו: "במקום מסומן מעבר חצייה תקני ומעליו תמרור מואר שהיה קיים עוד טרם התאונה. כחלק משדרוג מערך התמרורים בעיר, וללא קשר לתאונה, הוחלט לשדרג גם את העמדה הזו בתחילת חודש יולי. במהלך 2019 מתוכננות להתבצע באזור עבודות שדרוג והרחבה כולל הקמת צומת מרומזר והרחבת מדרכות".