אבי גבאי ועמיר פרץ, ללא קרדיט

סקר שהופץ בודק: כמה מנדטים יקבל המחנה הציוני - בראשות פרץ?

המשאל האנונימי בוחן אפשרות שבה עמיר פרץ יעמוד שוב בראשות המפלגה, לצד תרחיש נוסף שבו הוא מקים מפלגה חדשה, ביחד עם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. פרץ הכחיש קשר להפצתו

סקר אינטרנטי אנונימי שהופץ בשבועות האחרונים מרמז על כוונותיו של עמיר פרץ לחזור לראשות מפלגת העבודה. זאת, שנה לאחר שהפסיד לאבי גבאי במרוץ לראשות המפלגה.

הסקר בוחן מספר תרחישים שעשויים לשנות את המפה הפוליטית: ראשית נבדק כמה אנשים יצביעו למחנה הציוני בתרחיש שבו פרץ או גבי אשכנזי מדיחים את גבאי מהנהגת המפלגה ומתמודדים מול נתניהו בבחירות הבאות. בנוסף נבחנה אופציה לפרישתו של פרץ מהמחנה הציוני, והקמת מפלגה חדשה עם אשכנזי כיו"ר המפלגה או כמספר שתיים של פרץ.

תוצאות סקר זה עשויות להיות מענייניות, אך הן גלויות רק בפני מי שהזמין אותו. עמיר פרץ, שהוא החשוד המידי בהזמנת הסקר, מכחיש כל קשר אליו.

 גבי אשכנזי
 

גבי אשכנזי (חדשות עשר)

 

בחודש שעבר נחשפו בחדשות עשר הקלטות מכינוס הנהלת המפלגה, שבהן נשמע פרץ מתבטא בחריפות נגד הצעתו של גבאי לפתוח את ועידת המפלגה - כך שכל מי שיציב מועמדות יהיה חבר בה, ולמעשה לבטל את הבחירות אליה. "בסופו של יום הוא (גבאי) אמר לי 'שמע – החלטתי לרדת מהעניין הזה אבל בוא תתמוך בהקמת...'", נשמע פרץ אומר בהקלטה. גבאי קטע את דבריו ואמר: "לא ביקשתי ממך לתמוך בשום דבר עמיר, סלח לי. אני לא צריך תמיכה ממך בשום דבר... אני צריך תמיכה ציבורית ממך בחוץ, לא בתוך המפלגה".

"אתה דוחף את כולם לעסקנות", נשמע פרץ אומר בכעס. "עוד לא הייתה מעולם מפלגה עם עסקנות כל כך גדולה כמו בתקופה שלך".

בתגובה להקלטות הכינוס, אמר גבאי: "חבל שיש עדיין מי שלא מסוגל להכיר בהפסדיו - ולא בפעם הראשונה. אנו מציעים למי שמתקשה להיפרד מקבלני קולות, ממפקדי ארגזים, ממניפולציות ומסכינאות כרונית - להפנים את המציאות החדשה. מי שהפסיד בבחירות נדרש לשלב ידיים ולסייע במשימה או לחפש לעצמו – ולא בפעם הראשונה – מפלגה זמנית אחרת כפתרון ביניים".