תקיפת המוצב בסוריה: תמונות הלווין מוכיחות - האנגר הושמד

תיעוד שדה התעופה בחאלב, לפני ואחרי התקיפה שאירעה שלשום ומיוחסת לישראל, מעיד כי המבנה נהרס כליל. על פי דיווחים מקומיים, במקום נהרגו לפחות 22 אנשים, ובהם איראנים

תמונות לווין שפרסמה הערב (שלישי) חברת (ImageSat International (ISI מתקיפת מוצב של צבא אסד הממוקם מצפון לנמל התעופה הבין-לאומי של העיר חלב שלשום, שיוחסה לישראל, מוכיחות כי בתקיפה הושמד האנגר הנמצא באזור התעשייה הסמוך, כחצי קילומטר משדה התעופה.

תמונות לווין המציגות את תוצאות התקיפה המיוחסת לישראל בחאלב
 

תמונות לווין המציגות את תוצאות התקיפה המיוחסת לישראל בחאלב (חדשות עשר)

 

כזכור, סוכנות הידיעות הסורית דיווחה ביום ראשון כי צה"ל תקף מוצב של צבא אסד הממוקם מצפון לנמל התעופה הבין-לאומי של העיר חלב. בדיווח הסורי נכתב: "האויב הציוני ממשיך באופן נואש לתמוך בטרוריסטים המובסים בקונייטרה ובדאע"ש, ושיגר טיל לעבר אחד מאתרינו הצבאיים". המשטר הסורי מסר בנוסף כי אין נפגעים באירוע, אך נגרם נזק לרכוש באזור. 

מקורות באופוזיציה הסורית מסרו לרשת אל ג'זירה כי 22 בני אדם נהרגו בתקיפה, בהם תשעה איראנים. באתר אינטרנט סורי המקורב למשטר אסד דווח מוקדם יותר כי ארבעה בני אדם נהרגו כתוצאה מהתקיפה שיוחסה לישראל. האופוזיציה הסורית טוענת כי ישראל תקפה את מקום מושבה של חברת ביטחון סורית בשם "קאסיון".

בלילה שבין יום רביעי לחמישי תקף צה"ל שלוש עמדות צבאיות בסוריה. מדובר צה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לחציית כלי טיס סורי בלתי מאויש שיירט צה"ל אתמול". לפני ההודעה של דו"צ דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי חיל האוויר הישראלי תקף עמדות של צבא אסד באזור קוניטרה שבדרום רמת הגולן. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה דקות לאחר מכן שהצבא הסורי הצליח ליירט את התקיפה הישראלית באמצעות ירי נ"מ. על פי הדיווחים, אין נפגעים בתקיפה, אך נגרם נזק. 

התקיפה הישראלית הקודמת הגיעה כתשע שעות לאחר שכלי טיס בלתי מאויש סורי יורט כעשרה ק"מ מעל הכינרת על ידי טיל פטריוט של צה"ל. כתוצאה מהיירוט נצפו שובלי עשן בשמי הצפון ואזעקות נשמעו ברמת הגולן ובעמק הירדן. על פי הערכה בצה"ל, כלי הטיס התקרב בשוגג לגבול עם ישראל. הכטב"ם זוהה עוד בטרם חדר לישראל, ואחרי שבצה"ל הבינו שלא מדובר במטוס רוסי, שוגר לעברו טיל אחד שהפיל אותו מדרום לכנרת.