נזק מבלון תבערה בגן הילדים בדרום, חדשות עשר

בלון תבערה נחת בגן: "מה היה קורה אם זה היה נופל ליד הילדים?"

בלון תבערה הפריע להפסקת הילדים בחצר, בגן שנמצא במושב בשדות נגב, והם פונו במהירות. "היה עשן ואש, ניצלנו. תוך 15 שניות היינו בממ"ד". בלון נוסף אותר בנתיבות

טרור העפיפונים והבלונים: בלון תבערה נחת היום (שלישי) בגן ילדים במושב במועצה האזורית שדות נגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. "יצאנו עם הילדים לשחק בחצר אחרי ארוחת צהריים", סיפרה הגננת, בת שבע ברוכי, "אחרי חמש דקות נפל עלינו משהו בוער מהשמיים, עם עשן. ישר הבנתי שזה בלון תבערה".

"תוך 15 שניות היינו בממ"ד", הוסיפה ברוכי, "פינינו את כולם, הילדים תפקדו כמו שצריך. נכנסנו לממ"ד ואמרנו שיר המעלות. אנחנו בטוחים וסמוכים שממשלת ישראל עושה הכול כדי להגן עלינו". "ניצלנו, זה בלון תבערה, זה לא משהו הכי פשוט", אמרה הגננת, "ואם זה היה נופל על יד אחד הילדים?".

 גן הילדים בדרום

גן הילדים בדרום (חדשות עשר)

 

בד בבד, בלון תבערה אותר סמוך לכיכר תנועה בעיר נתיבות. אין נפגעים ולא נגרם נזק. חבלן משטרה בדרכו למקום.

מוקדם יותר היום, סייר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באוגדת עזה ביחד עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ, נדב ארגמן ואלוף פיקוד הדרום, הרצי הלוי.

"אתמול ביקרתי בשדרות וראיתי את קיר הפלדה של הנחישות האזרחית שלנו. היום אני מבקר פה בצה"ל יחד עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום וראש השב"כ. ראיתי את קיר הפלדה הצבאי. אנחנו במערכה. יש בה חילופי מהלומות. אני יכול להגיד לכם שצה"ל ערוך לכל תרחיש. אני מאוד התרשמתי ממה שראיתי כאן ואני יודע שכמוני כל אזרחי ישראל מאמינים בצה"ל ונותנים לו גיבוי לקראת כל התפתחות אפשרית", אמר ראש הממשלה.

בתשובה לשאלת חדשות עשר האם המנהיגים מאמינים שאפשר לפתור את המשבר מבלי להגיע למערכה רחבה כשהם רואים איך הצד השני פועל בימים האחרונים, השיב נתניהו: "אני מאמין שאנחנו עושים את הדברים הנכונים וכדאי שיתחילו לשים לב לא רק למה שאנחנו אומרים אלא גם למה שאנחנו עושים".

שר הביטחון ליברמן הוסיף: "שמענו בימים האחרונים הרבה דיבורים על מדיניות הביטחון של ממשלת ישראל. אז קודם כל, כדאי להבהיר שאסור שמדיניות ביטחון תהיה מענה ללחץ פוליטי או תקשורתי . אנחנו פועלים גם בעוצמה וגם בחוכמה. מה שנחוץ לנו זה קור רוח ועצבים מברזל ולא סטופר ביד או היסטריה תקשורתית. אנחנו עושים מה שצריך לעשות וצה"ל ערוך לכל תרחיש".

 בלון התבערה
 

בלון התבערה שנחת מוקדם יותר בעוטף עזה (מתניה כהן)

 

בתוך כך, פרצה הבוקר שריפה בנתיב העשרה. בסך הכול פרצו היום כ-15 שריפות. אתמול פרצו כ-20 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מעפיפונים ובלוני תבערה. כמו כן, בלון שמחובר למטען חשוד אותר בתוך שטח בית ספר במועצה אזורית אשכול. בשל החופש הגדול, לא היו תלמידים במקום והבלון נוטרל על ידי רכז הביטחון מהמועצה אזורית אשכול. בד בבד, בז מצוי שאליו חובר חוט עם חומר דליק בקצהו, נמצא בסמוך לגדר הגבול באזור נחל הבשור, לאחר שככל הנראה נשלח משטח הרצועה לעבר ישראל. אחר הצהריים, כלי טיס של צה"ל ירה לעבר חולייה ששיגרה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל. הפלסטינים דיווחו כי שני בני אדם נפצעו בתקרית.