נתניהו ביקר באוגדת עזה: "אנחנו במערכה. יש בה מהלומות"

בצל המתיחות בדרום, רה"מ ערך סיור עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום וראש השב"כ. כלי טיס ירה לעבר חוליית משגרי בלוני תבערה, כתשע שריפות פרצו היום

מתיחות בדרום: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, סייר היום (שלישי) באוגדת עזה ביחד עם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט, ראש השב"כ, נדב ארגמן ואלוף פיקוד הדרום, הרצי הלוי.

"אתמול ביקרתי בשדרות וראיתי את קיר הפלדה של הנחישות האזרחית שלנו. היום אני מבקר פה בצה"ל יחד עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, אלוף פיקוד הדרום וראש השב"כ. ראיתי את קיר הפלדה הצבאי. אנחנו במערכה. יש בה חילופי מהלומות. אני יכול להגיד לכם שצה"ל ערוך לכל תרחיש. אני מאוד התרשמתי ממה שראיתי כאן ואני יודע שכמוני כל אזרחי ישראל מאמינים בצה"ל ונותנים לו גיבוי לקראת כל התפתחות אפשרית", אמר ראש הממשלה.

בתשובה לשאלת חדשות עשר האם המנהיגים מאמינים שאפשר לפתור את המשבר מבלי להגיע למערכה רחבה כשהם רואים איך הצד השני פועל בימים האחרונים, השיב נתניהו: "אני מאמין שאנחנו עושים את הדברים הנכונים וכדאי שיתחילו לשים לב לא רק למה שאנחנו אומרים אלא גם למה שאנחנו עושים".

 נתניהו עם ליברמן ואייזנקוט בעוטף עזה
 

נתניהו עם ליברמן ואייזנקוט בעוטף עזה (חדשות עשר)

 

שר הביטחון ליברמן הוסיף: "שמענו בימים האחרונים הרבה דיבורים על מדיניות הביטחון של ממשלת ישראל. אז קודם כל, כדאי להבהיר שאסור שמדיניות ביטחון תהיה מענה ללחץ פוליטי או תקשורתי . אנחנו פועלים גם בעוצמה וגם בחוכמה. מה שנחוץ לנו זה קור רוח ועצבים מברזל ולא סטופר ביד או היסטריה תקשורתית. אנחנו עושים מה שצריך לעשות וצה"ל ערוך לכל תרחיש".

בתוך כך, פרצה הבוקר שריפה בנתיב העשרה. בסך הכול פרצו היום כתשע שריפות. אתמול פרצו כ-20 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מעפיפונים ובלוני תבערה. כמו כן, בלון שמחובר למטען חשוד אותר בתוך שטח בית ספר במועצה אזורית אשכול. בשל החופש הגדול, לא היו תלמידים במקום והבלון נוטרל על ידי רכז הביטחון מהמועצה אזורית אשכול. בד בבד, בז מצוי שאליו חובר חוט עם חומר דליק בקצהו, נמצא בסמוך לגדר הגבול באזור נחל הבשור, לאחר שככל הנראה נשלח משטח הרצועה לעבר ישראל. אחר הצהריים, כלי טיס של צה"ל ירה לעבר חולייה ששיגרה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל. הפלסטינים דיווחו כי שני בני אדם נפצעו בתקרית.

מוקדם יותר היום, הצהיר ליברמן שישראל מוכנה גם להסלמה ולהידרדרות במצב הביטחוני. "צה"ל מוכן וערוך לכל משימה שנטיל עליו. ביקרתי בתרגיל, פגשתי את המפקדים והלוחמים, התרשמתי מאוד מהמוכנות ומהמוטיבציה. במידה שניאלץ לצאת למערכה, אנחנו נוכל להכריע כל אויב. צה"ל יודע מה לעשות, איך לעשות ומתי לעשות. אנחנו נקבע את כללי המשחק ולא אף אחד אחר", אמר ליברמן בעת שביקר בתרגיל אוגדה 162 יחד עם הרמטכ"ל ומפקד פיקוד הדרום.

נתניהו מבקר באוגדת עזה
 

נתניהו מבקר באוגדת עזה (קובי גדעון לע"מ )

 

כמו כן, בחמאס הגיבו בזעם להחלטת ישראל שלא לאפשר כניסת דלק וגז לרצועה דרך מעבר כרם שלום. "החלטת הכיבוש לסגור את מעבר כרם שלום באופן מלא וצמצום שטחי הדיג, כמו גם האיומים הנמשכים על רצועת עזה משקפים את כוונותיה הרעות של ישראל) להדק את המצור ולבצע פשעים נוספים נגד האנושות. תנועת חמאס מטילה את האחריות המלאה על ההשלכות המסוכנות שיהיו לצעדים הנקמניים הללו אשר משקפים את גודל העוול והפשעים המכוערים המבוצעים נגד עזה", נמסר בהודעת ארגון הטרור.

אמש, כאמור, הודיע שר הביטחון ליברמן שמעבר כרם שלום ייסגר למעבר סחורות. בזמן שדלק וגז לא יעברו עד להודעה חדשה, מזון ימשיך להיות מועבר ותרופות יועברו בהתאם לצרכים. כמו כן, הוחלט שישראל תצמצם את שטח הדייג בים של עזה לשלושה מייל בלבד. החלטת צה"ל מגיעה, לפי הדיווח, בעקבות המשך טרור עפיפוני התבערה. מוקדם יותר דיווחו הפלסטינים שמצרים סגרה במפתיע את מעבר רפיח.

נתניהו עם ליברמן ואייזנקוט באוגדת עזה
 

נתניהו עם ליברמן ואייזנקוט באוגדת עזה(קובי גדעון לע"מ )