החשד לשוחד באפריקה: בכיר ב"שיכון ובינוי" עוכב לחקירה

לאחר שבפברואר האחרון נעצר מנכ"ל החברה לשעבר, בוצע מעצרו של בכיר נוסף בחשד למתן שוחד לעובד ציבור זר, רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת דבר במרמה

פרשת השוחד בחברת הבניה "שיכון ובינוי": בכיר בחברה נעצר היום (שלישי) לחקירה באזהרה בחשד למתן שוחד לעובד ציבור זר, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה ועבירות לפי חוק ניירות ערך.

הפרשה כוללת על פי החשד מתן שוחד על ידי החברה לנציגי ממשל זרים, זאת במטרה לאפשר את ביצועם של מיזמי בניה בהיקף של מאות מיליוני דולרים באפריקה, בין השאר בקניה.

בפברואר האחרון עיכבה וחקרה באזהרה שמונה חשודים נוספים בפרשה, בהם מנכ"ל "שיכון ובינוי" לשעבר, עופר קוטלר, שמעצרו הוארך ב-6 ימים. כמו כן, מעצרו של חשוד נוסף הוארך ב-3 ימים. כחלק מפעולות המשטרה והחקירות באזהרה, הוחרם רכוש השייך לחברת הבת של "שיכון ובינוי".

 עופר קוטלר
 

נעצר במסגרת הפרשה. עופר קוטלר (ללא קרדיט )

 

פרקליטיו של עופר קוטלר, עורכי הדין צבי אגמון, גיורא אדרת, טל שפירא ואריאל כפרי מסרו אז בתגובה כי מרשם "דוחה בתוקף את החשד המיוחס לו. מר קוטלר לא היה נושא משרה בחברות הרלוונטיות, אין לו כל קשר לפרשה הנחקרת ויש להביע צער על שרבוב שמו לפרשה. אנו סמוכים ובטוחים כי לאחר שיבדקו הדברים יתברר כי מר קוטלר חף מכל אשמה ויש לסגור את התיק נגדו"/