בעלה לשעבר של אופירה חיים לחדשות עשר: "מצטער שרצחתי אותה"

עוד אמר דוד חיים: "מצטער על הוויכוח שהיה, אני אוהב את הבנות שלי". מעצרו הוארך בהסכמה בשמונה ימים, המשטרה איתרה אישה שככל הנראה הייתה עדת ראייה לרצח

מאסרו של דוד חיים, החשוד ברצח גרושתו אופירה חיים, הוארך היום (שלישי) בהסכמה בשמונה ימים נוספים. עם הגיעו לבית המשפט אמר חיים לחדשות עשר: "אני מצטער שרצחתי אותה, מצטער על הוויכוח שהיה, אני אוהב את הבנות שלי".

במסגרת הדיון ביקשה המשטרה להסיר את צו איסור הפרסום החוסה בפרשה, ונענתה בחיוב על ידי השופט. בעקבות כך הותר לפרסום כי בימים האחרונים אותרה על ידי המשטרה אישה ממוצא פיליפיני שהועסקה כמטפלת, וככל הנראה הייתה עדת ראייה לרצח. עדותה נגבתה בידי חוקרי המשטרה.

כזכור, ביום רביעי שעבר פורסם כי בעלה לשעבר של אופירה חיים, המיוצג על ידי עורכי הדין גיא מימון ושי לוי, הודה בפני חוקרי המשטרה כי הוא זה שביצע את הרצח, ואמר לחוקרים כי התנפל עליה כשהגיעה לביתה. "אופירה הגיעה למתחם המשפחתי שלנו אחרי שאני יזמתי את המפגש" סיפר דוד חיים בחקירתו. "כשהיא נכנסה התנפלתי עליה, גררתי אותה אל החצר האחורית ושם חנקתי אותה למוות. רק אני עשיתי את זה. הרצח היה ביוזמתי", סיפר בחקירתו.

אופירה חיים
 

אופירה חיים (חדשות עשר )

 

ביום שישי האחרון החליט צוות החקירה לשחרר את קרובת המשפחה שנעצרה בחשד למעורבות ברצח. זאת, למרות שמעצרה הוארך לבקשת המשטרה והיה אמור להסתיים רק ביום ראשון. עורכי דינה של החשודה, שחר חצרוני ותמיר סננס: "חבל, פשוט חבל על לילה נוסף, מיותר וחסר טעם במעצר. מלכתחילה היה ברור להגנה כי החלטת השחרור אשר ניתנה ע"י בית המשפט השלום בפתח תקווה היא ההחלטה הנכונה והצודקת בנסיבות העניין".

במהלך תקופת היעלמותה של חיים, החוקרים בדקו בחשאי מעורבות של בני המשפחה ברצח. הם גילו שיש סכסוך כספי ארוך בין בני הזוג הגרושים. כעת, מעבר לסכסוך כספי, בודקת המשטרה האם המניע לרצח הוא מיני. ייתכן שהחשוד ברצח ניסה לתקוף את אופירה מינית, התקיפה הסתבכה והיא נרצחה.

בדיון שנערך לפני כשבוע בבית משפט השלום בפתח תקווה, הורה בית המשפט על הארכת מעצרו בשבוע, וכעת כאמור מעצרו הוארך בשמונה ימים נוספים. "על פי האינטואיציה השיפוטית שלי, מדובר בחשד סביר שבו הראיות קשות מאוד להוכחה", הסביר השופט בעת הארכת המעצר הראשונה, והוסיף: "הארכת מעצר איננה העונש, והצורך לחקור אותה יתקיים במקרה זה אם תהיה במעצר בית. מצבה של החשודה שנמצאית לפניי מבחינה ראייתית שונה בתכלית ממצבו של האב החשוד, וזאת ככל הנכון לעת הזו. אם הדברים ישתנו תהיה אפשרות לבקשת מעצר מחודשת".