צעירה שנמלטת מחרדים קיצוניים בבית שמש, פייסבוק

תיעוד מבית שמש: צעירה נמלטת מחרדים שזעמו על לבושה

סרטון שהופץ ברשתות החברתיות מציג בחורה שבורחת באישון ליל מגברים רבים. תושבי העיר טוענים כי מדובר בחברי משמרות צניעות שמטרידים עוברי אורח

סרטון שהופץ הבוקר (שלישי) ברשתות החברתיות מציג תיעוד מצמרר מבית שמש. בסרטון ניתן לראות בחורה צעירה שנמלטת באמצע הלילה מחרדים קיצוניים שזועמים לכאורה על הדרך שבה היא לבושה.

לטענת התושבים, מדובר בחברי משמרות הצניעות שמגיעים לאזור ומטרידים עוברי אורח. בעקבות האירוע, הוגשה תלונה למשטרה.

"המשפחה שלי גרה שם. זה ככה! על אמא שלי ירקו", כתבה תושבת העיר בתגובה לסרטון בפייסבוק. "מה ההגדרה לבחורה לא צנועה? מי מחליט מה צנוע ומה לא? אם מישהו לא יכול לשלוט ביצריו שייקח טיפול!", הוסיפה גולשת אחרת בזמן שגולשת שלישית סיכמה: " זה לא יפסק גם אם תהיה פגיעה בנפש. הרי גם שתופסים את האשמים, אם בכלל, לא מתאמצים לתפוס אותם, הם יוצאים בלא כלום".

סוגיית הצניעות היא לא תופעה חדשה בבית שמש. בחודש דצמבר האחרון, למרות הוראת בית המשפט העליון, נתלו פעם נוספת שלטים שמבקשים מנשים לעבור בצניעות ודורשים מהן לעבור למדרכה בצדו השני של הכביש. בג"ץ הבהיר אז בדיון כי לא יאפשר מצב בישראל בו רחוב יהיה סגור בפני אישה. בעירייה מנגד טענו שהם מסירים את השלטים בכל פעם מחדש, אך התושבים תולים שלטים חדשים שוב ושוב. השופטים לא קיבלו את הטענה ומסרו לעירייה כי האחריות מוטלת לפתחה.