העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום, דובר צה"ל

חמאס על סגירת מעבר כרם שלום: "יהיו השלכות מסוכנות"

בארגון הטרור הגיבו בזעם על החלטת ישראל שלא לאפשר כניסת דלק וגז לרצועת עזה. "משקפת את כוונותיה הרעות של ישראל לבצע פשעים נוספים נגד האנושות"

מתיחות בדרום: בחמאס הגיבו הבוקר (שלישי) בזעם להחלטת ישראל שלא לאפשר כניסת דלק וגז לרצועה דרך מעבר כרם שלום. "החלטת הכיבוש לסגור את מעבר כרם שלום באופן מלא וצמצום שטחי הדיג, כמו גם האיומים הנמשכים על רצועת עזה משקפים את כוונותיה הרעות של ישראל) להדק את המצור ולבצע פשעים נוספים נגד האנושות. תנועת חמאס מטילה את האחריות המלאה על ההשלכות המסוכנות שיהיו לצעדים הנקמניים הללו אשר משקפים את גודל העוול והפשעים המכוערים המבוצעים נגד עזה", נמסר בהודעת ארגון הטרור.

בחמאס הוסיפו כי "ניסיונות הכיבוש לא יצליחו לעולם להשפיע על המשך המאבק להסיר את המצור  ולהשיב את הזכויות של העם הפלסטיני. עמנו ימשיך את המאבק שלו עד אשר תושב חירותו וימשיך בצעדות השיבה הלא אלימות עד אשר יושגו מטרותיהן. החלטה זו משקפת איוולת פוליטית ישראלית אשר שוגה באשליות לפיהן עוד לחץ על העם שלנו ישבור את כוח רצונו". בארגון הטרור קראו לקהילה הבינלאומית "שלא לשתוק עוד נוכח הפשעים נגד האנושות שמבצעת ישראל". בתוך כך, העיתון " אל חייאת" דיווח כי שליח האו"ם המיוחד לשלום במזה"ת, ניקולאי מלאדנוב שביקר ברצועת עזה בתחילת השבוע העביר מסר ישראלי ברור לחמאס: "עפיפוני התבערה יביאו עליכם מלחמה". מקורות פלסטיניים אמרו לעיתון כי מלאדנוב העביר מסר זה לראש הלשכה המדינית של חמאס, אסמאעיל הנייה, בפגישה שקיימו השניים שלשום.

 העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום
 

העברת חבילות סיוע הומניטארי לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום ( דובר צה"ל)

 

אמש, כאמור, הודיע שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שמעבר כרם שלום ייסגר למעבר סחורות. בזמן שדלק וגז לא יעברו עד להודעה חדשה, מזון ימשיך להיות מועבר ותרופות יועברו בהתאם לצרכים. כמו כן, הוחלט שישראל תצמצם את שטח הדייג בים של עזה לשלושה מייל בלבד. החלטת צה"ל מגיעה, לפי הדיווח, בעקבות המשך טרור עפיפוני התבערה. מוקדם יותר דיווחו הפלסטינים שמצרים סגרה במפתיע את מעבר רפיח.

אתמול פרצו כ-20 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מעפיפונים ובלוני תבערה. בד בבד, בז מצוי שאליו חובר חוט עם חומר דליק בקצהו, נמצא בסמוך לגדר הגבול באזור נחל הבשור, לאחר שככל הנראה נשלח משטח הרצועה לעבר ישראל..