חגיגות הנצחון של הנבחרת הצרפתית בשאנז אליזה, רויטרס

מאות אלפי חוגגים קיבלו את פניהם של זוכי המונדיאל בפריז

לאחר ניצחון נבחרת צרפת במונדיאל ובתום לילה של חגיגות בבירה הצרפתית, צעדו הכוכבים שעשו היסטוריה בשדרות האליזה המפורסמות לקול תשואות האוהדים - בהם הנשיא מקרון

בפריז ובמוסקבה חגגו אתמול (ראשון) עד אור הבוקר את ניצחונה של נבחרת צרפת בגביע העולם בכדורגל - המונים גדשו את רחובות הבירה הצרפתית, מנופפים בדגלים ומשגרים זיקוקים לאוויר. כשעלה הבוקר הזכוכיות המנותצות, כתובות הגרפיטי ואפילו רכב חונה שנהפך על ידי ההמון, נשארו כעדות לחגיגות הלילה, שלא נעצרו בגבולות הבירה, ופקדו את המדינה כולה שנצבעה בצבעי הטריקולור. החגיגות נמשכו גם היום, מאות אלפי צרפתים הגיעו לשאנז אליזה וחיכו לכוכבי הכדורגל.

 נשיא צרפת מקרון וחברי נבחרת הכדורגל
 

נשיא צרפת מקרון וחברי נבחרת הכדורגל(רויטרס)

 

חברי נבחרת צרפת נחתו בנמל התעופה שארל דה גול בשעה 18:00 (שעון ישראל), שם זכו לקבלת פנים של האוהדים. לאחר מכן החלה צעדת הניצחון של הנבחרת במורד שדרות שאנז אליזה, שהסתיימה בטקס חגיגי במעמד הנשיא עמנואל מקרון, שנכח אמש במשחק באצטדיון לוז'ניקי. בשיא החגיגה - שרו הכדורגלנים והנשיא הצרפתי את המרסייז בעיניים נוצצות.

נבחרת צרפת בכדורגל חוגגת עם אוהדים בשאנז אליזה
 

נבחרת צרפת בכדורגל חוגגת עם אוהדים בשאנז אליזה(רויטרס )

 

פניהם של גריזמן, פוגבה ואמבפה מניפים את הגביע הזהוב, עיטרו את שערי העיתונים ברחבי המדינה הבוקר. אגדת הכדורגל הברזילאי פלה כתב בחשבון הטוויטר שלו שכישוריו יוצאי הדופן של אמבפה עשויים לדרבן אותו לחזור מפרישתו ולעלות שוב על המגרש. אמבפה הצעיר השיב בתגובה: "המלך תמיד יישאר מלך".

 הנפת הגביע לאחר ניצחון נבחרת צרפת במונדיאל
 

הנפת הגביע לאחר ניצחון נבחרת צרפת במונדיאל (רויטרס)

 

דידייה דשאן, מאמנה של נבחרת ה"טריקולור", אמר בשמחה: "הם על גג העולם ארבע שנים. אנחנו אוהבים אותם, אנחנו גאים להיות צרפתים וכמו שאומר הנשיא - תחי הרפובליקה".".

קיליאן אמבפה הוסיף אתמול לאחר הניצחון: "אני שמח מאוד. הצלחנו להגשים את השאיפה שלנו – הניצחון. זו הייתה דרך ארוכה, אבל זה היה שווה. אנחנו גאים לשמח את העם הצרפתי".".

מבקיע נוסף, פול פוגבה, אמר לאחר הניצחון: "זה היה החלום שלי מאז שהייתי קטן. לפני המשחק אמרתי לכולם שאנחנו נמצאים 90 דקות מהגשמת החלום שלנו, 90 דקות מכניסה להיסטוריה. אפילו הילדים הצרפתים וילדיהם יכירו אותנו".

חברת המטרו בפריז הצטרפה אף היא לרוח החגיגות והודיעה שתקרא למספר תחנות ברחבי העיר על שם המאמן וכוכבי הקבוצה. תחנת "ויקטור הוגו" תיקרא "ויקטור הוגו לוריס", ותחנת "נוטרה דאם דה שאנז" תהפוך ל"נוטרה דידייה דשאן".

הוגו לוריס מחזיק את גביע העולם בשארל דה גול
 

שוער הנבחרת הוגו לוריס מניף את גביע העולם בשארל דה גול (רויטרס )

 

צרפת זכתה אתמול בגביע העולמי הראשון שלה מאז 1998, והשני בתולדותיה, זאת לאחר שניצחה 2:4 את קרואטיה בסיומו של גמר מטורף במוסקבה. הקרואטים חלמו על זכייה ראשונה אי פעם בתואר החשוב, אבל נכנעו לצרפתים במחצית השנייה.

צרפת הגיעה לגמר לאחר שפתחה את שלב הבתים עם 1:2 על אוסטרליה, המשיכה עם 0:1 על פרו וסיימה את השלב עם 0:0 מול דנמרק. בשמינית הגמר גברו הצרפתים 3:4 על ארגנטינה, במה שנחשב לאחד המשחקים הטובים ששוחקו בטורניר הנוכחי, בעוד שברבע הגמר ניצחו 0:2 את אורוגוואי העיקשת. בחצי הגמר ניצחו 0:1 את בלגיה.

המוני אוהדים ממתינים להגעת הנבחרת
 

המוני אוהדים ממתינים להגעת הנבחרת (רויטרס )

 
   חגיגות הנצחון של הנבחרת הצרפתית בשאנז אליזה
 

המונים בשאנז אליזה מחכים להגעתה של הנבחרת (רויטרס)

 
 שחקני נבחרת צרפת נחתה בנמל התעופה שארל דה גול
 

שחקני נבחרת צרפת בנמל התעופה שארל דה גול (רויטרס)

 
 נשיא צרפת עמנואל מקרון יחד עם נשיאת קרואטיה קולינדה גרבר-קיטרוביץ בגמר המונדיאל
 

נשיא צרפת עמנואל מקרון יחד עם נשיאת קרואטיה קולינדה גרבר-קיטרוביץ בגמר המונדיאל( רויטרס)