מזרח ירושלים, רויטרס

צעירים פרשו מתגלית וביקרו במזרח י-ם: "לא מלמדים על הכיבוש"

בפעם השנייה תוך שבועיים, החליטו צעירים לעזוב את הפרויקט, שלטענתם אינו מציג באופן הוגן ומקיף את הסכסוך הישראלי-פלסטיני. "לא רצינו לקבל אג'נדה חד-צדדית"

בפעם השנייה תוך שבועיים, צעירים פרשו אתמול (ראשון) מסיור "תגלית", בטענה כי לא קיבלו את כלל המידע בנוגע למציאות שבה חיים בישראל וכי ניתן להם מידע חד-צדדי בנוגע לסכסוך הישראלי-פלסטיני. לאחר פרישתם מהתוכנית, הם נפגשו עם משפחה פלסטינית במזרח ירושלים.

"חלק מאיתנו היינו בסיור בתגלית וראינו אתרי תיירות", סיפרה לחדשות עשר האלי רוז, חברת הקבוצה שפרשה מהסיור, "אחרי מספר פעמים ששאלנו בנוגע לכיבוש ואם תהיה לנו האפשרות להיפגש עם פלסטינים, על מנת להבין את שני הצדדים, ולא קיבלנו תשובות, שמונה אנשים שהיו בטיול החליטו להפסיק אותו. לא רצינו לקבל רק אג'נדה חד-צדדית בנוגע לסכסוך".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

"אל תתקשרו אלי": הרפורמה שתשים קץ לשיחות הטלמרקטינג

פגישה בארבע עיניים ללא פרוטוקול: היום - פסגת טראמפ-פוטין

"מקבלים הבטחות שזה ייפתר": מי מטיל טרור על כנסיית הדורמציון?

כאמור, זו הפעם השנייה בזמן האחרון שקבוצת צעירים פורשת מתגלית בטענה שהיא מספקת תמונה חד צדדית של המציאות בישראל. בסוף יוני החליטו צעירים להפסיק את השתתפותם בפרויקט ולהצטרף לסיור של "שוברים שתיקה" בחברון.

מתגלית נמסר: "אלף יהודים צעירים מרחבי העולם לקחו עד היום חלק בתגלית, המיזם החינוכי המוביל בעולם היהודי. תגלית מאמינה ביכולתם של משתתפיה לגבש השקפותיהם ודעותיהם בעצמם. לפיכך תגלית לא תאפשר לגורמים בעלי אג'נדות פוליטיות כלשהן להסיט את תכניות הסיור. משתתפים שיפריעו לחוויתם של חבריהם לקבוצה מתוך כוונות פוליטיות כלשהן יפסידו את פקדונם ואת כרטיס הטיסה שלהם".