"מקבלים הבטחות שזה ייפתר": מי מטיל טרור על כנסיית הדורמציון?

הכנסייה שבעיר העתיקה בירושלים נמצאת כבר שלוש שנים תחת איומים ומתקפות. "אילו זה היה קורה באירופה, אחרי שבוע היו מצלמות במקום הזה"

כנסיית הדורמיציון שבעיר העתיקה בירושלים נמצאת כבר שלוש שנים תחת איומים ומתקפות. מכתובות גרפיטי כמו "ישו קוף" ועד הצתות מכוונות.

באחד המקרים, זה אפילו סיכן את האפיפיור פרנציסקוס. הדבר התרחש בזמן ביקורו של האפיפיור בשנת 2014. בעת שנערכה מיסה בכנסייה, הצית אלמוני ארונית בחלל הכנסייה וכמעט גרם להתלקחות אש בכל המתחם. האב מטיאס, האחראי על נכסי הכנסייה, מספר: "זה קרה ארבע פעמים, אני חושב, במשך השנים".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

"מה היריות האלה?": רצח דבורה הירש הוקלט במקרה - כך זה נשמע

פריצה ל-32 כספות והימלטות מהירה: פרטים חדשים על המבצע באיראן

תיעוד: המשטרה סוגרת כבישים - ובודקת את דיוק מצלמות המהירות

ההערכה היא שמדובר בפשעי שנאה של קיצונים יהודים אך למרות זאת, במשך שלוש שנים לא הותקנו במקום מצלמות אבטחה שהיו עשויות לסייע בלכידת העבריינים.

כתובות גרפיטי בכנסיית הדורמיציון
 

כתובות גרפיטי בכנסיית הדורמיציון(חדשות עשר )

 

לטענת גורמים בעירייה, הסיבה היא סירובה של הכנסייה הארמנית הסמוכה לאפשר העברה והתקנה של תשתיות בתחומה. "אנחנו מקבלים עוד ועוד הבטחות שזה ייפתר. אילו זה היה קורה באירופה, אחרי שבוע היו מצלמות במקום הזה", קובע האב מטיאס.

לפני חודשיים שלח שגריר גרמניה בישראל מכתב חריף לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בדרישה להתקין מצלמות שמחוברות למוקד המשטרה. בינתיים נאלצים ראשי הכנסייה לשכור אבטחה על חשבונם והם מתריעים: אם המשטרה לא תפעל, מה שאירע בכנסיית הלחם והדגים שבגליל שהוצתה ונשרפה כמעט כליל - עלול לקרות גם כאן.