המשטר הסורי: ישראל תקפה מוצב של הצבא, "תשעה איראנים נהרגו"

סוכנות הידיעות הרשמית הודיעה שצה"ל הפציץ מצפון לנמל התעופה בעיר חלב, ועל פי גורמי האופוזיציה לפחות 22 בני אדם נהרגו. שלשום שוחחו רה"מ וטראמפ על המצב בסוריה

סוכנות הידיעות הסורית דיווחה אמש (ראשון) כי צה"ל תקף מוצב של צבא אסד הממוקם מצפון לנמל התעופה הבין-לאומי של העיר חלב. בדיווח הסורי נכתב: "האויב הציוני ממשיך באופן נואש לתמוך בטרוריסטים המובסים בקונייטרה ובדאע"ש, ושיגר טיל לעבר אחד מאתרינו הצבאיים". המשטר הסורי מסר בנוסף כי אין נפגעים באירוע, אך נגרם נזק לרכוש באזור. 

מקורות באופוזיציה הסורית מסרו לרשת אל ג'זירה כי 22 בני אדם נהרגו בתקיפה, בהם תשעה איראנים. באתר אינטרנט סורי המקורב למשטר אסד דווח מוקדם יותר כי ארבעה בני אדם נהרגו כתוצאה מהתקיפה שיוחסה לישראל. האופוזיציה הסורית טוענת כי ישראל תקפה את מקום מושבה של חברת ביטחון סורית בשם "קאסיון".

בלילה שבין יום רביעי לחמישי תקף צה"ל שלוש עמדות צבאיות בסוריה. מדובר צה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לחציית כלי טיס סורי בלתי מאויש שיירט צה"ל אתמול". לפני ההודעה של דו"צ דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי חיל האוויר הישראלי תקף עמדות של צבא אסד באזור קוניטרה שבדרום רמת הגולן. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה דקות לאחר מכן שהצבא הסורי הצליח ליירט את התקיפה הישראלית באמצעות ירי נ"מ. על פי הדיווחים, אין נפגעים בתקיפה, אך נגרם נזק. 

 מפת הבסיסים של הכוח האווירי האיראני בסוריה
 

מפת הבסיסים של הכוח האווירי האיראני בסוריה (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

"מה היריות האלה?": רצח דבורה הירש הוקלט במקרה - כך זה נשמע

תיעוד: המשטרה סוגרת כבישים - ובודקת את דיוק מצלמות המהירות

"מקבלים הבטחות שזה ייפתר": מי מטיל טרור על כנסיית הדורמציון?

התקיפה הישראלית הקודמת הגיעה כתשע שעות לאחר שכלי טיס בלתי מאויש סורי יורט כעשרה ק"מ מעל הכינרת על ידי טיל פטריוט של צה"ל. כתוצאה מהיירוט נצפו שובלי עשן בשמי הצפון ואזעקות נשמעו ברמת הגולן ובעמק הירדן. על פי הערכה בצה"ל, כלי הטיס התקרב בשוגג לגבול עם ישראל. הכטב"ם זוהה עוד בטרם חדר לישראל, ואחרי שבצה"ל הבינו שלא מדובר במטוס רוסי, שוגר לעברו טיל אחד שהפיל אותו מדרום לכנרת. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס שלשום בפתח ישיבת הממשלה לפגישה הצפויה בין טראמפ לפוטין, ולביקורו המדיני במוסקבה שהסתיים אתמול. "אתמול שוחחתי עם הנשיא טראמפ. דנו בסוגיות ביטחוניות ומדיניות לאור ההתפתחויות באזור, כמובן בראש ובראשונה על סוריה ואיראן", אמר. עוד הוסיף כי "כפי שאתם יודעים, הנושאים האלה יעלו גם בפסגת הנשיאים בהלסינקי, אני כמובן שוחחתי עליהם ביום רביעי גם עם הנשיא פוטין".

נתניהו הוסיף כי הודה לטראמפ "על המדיניות התקיפה שלו נגד איראן, כי מאז נקיטת המדיניות הזאת, אנחנו רואים את ההשפעה הגדולה על איראן ובתוך איראן. הנשיא טראמפ חזר בבהירות חדה על המחויבות שלו לביטחון ישראל ועל נכונותו לעזור למדינת ישראל בתחומים שונים".