"מה היריות האלה?": רצח דבורה הירש הוקלט במקרה - כך זה נשמע

ברשת הקשר של תחנת מוניות בבאר שבע נקלטו חמש יריות, ובדיעבד הסתבר שהן הביאו למותה של אשת עד המדינה לעיני ילדיה • תיעוד: היום האחרון בחייה של הירש

  • פורסם ב:
  • 15/07/2018 22:08
  • |
  • עודכן ב:
  • 16/07/2018 00:36
  • |
  • כתבים:
  • אלמוג בוקר

כך נראה ונשמע רצח דבורה הירש: תיעוד מצלמות האבטחה שעמד במרכז כתב האישום שהוגש לפני ארבעה ימים נגד יניב זגורי, ראש ארגון הפשע שהואשם במעורבות ברצח גרושתו של עד המדינה טל קורקוס, נחשף אתמול (ראשון).

מערכת הקשר בתחנת מוניות בבאר שבע הקליטה במקרה את אחד ממעשי הרצח האכזריים שאירעו בשנים האחרונות בישראל. מההקלטה נשמעים בבירור חמש יריות, שהביאו למותה של דבורה הירש לעייני שלושת ילדיה, ובתו של מ' שהפך מאוחר יותר לעד התביעה המרכזי שהביא להפללתם של זגורי, ושניים מאנשי ארגונו – משה רובין ואמיר בן שימול. מיד לאחר שנשמע הרעש, נשמע אחד מאנשי התחנה כשהוא קורא בקשר: "מה זה היריות האלה". 

פסיפס תיעודים שנחשף אתמול בערב לראשונה, מתאר בצורה מדויקת את השעתיים וחצי האחרונות בחייה של הירש, שהחלו כשיצאה מבית אחותה בשעה ארבע וחצי, והסתיימו בחניית ביתה בסמוך לשעה שבע. תחילה עצרו הירש וארבעת ילדיה במרכז "יעלים" שבבאר שבע, משם המשיכה גרושתו של עד המדינה לקניות בסופר, ולאחר מכן עצרה שוב בבית אחות בסמוך לשעה שש. כמה דקות לאחר מכן, נראית הירש בפעם האחרונה, כשהיא נכנסת לחנות נוחות בתחנת דלק.  

 טל קורקוס, יניב זגורי ודבורה הירש
 

יניב זגורי, דבורה הירש וטל קורקוס, (חדשות עשר )

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

תיעוד: המשטרה סוגרת כבישים - ובודקת את דיוק מצלמות המהירות

פריצה ל-32 כספות והימלטות מהירה: פרטים חדשים על המבצע באיראן

שתתה מהרדיאטור: נפלה עם רכבה מצוק - ונמצאה בחיים אחרי שבוע

כתב האישום שהוגש השבוע חשף כי הירש הייתה בשלב זה בדרכה לפגישת פיוס עם זגורי בתיווכו של מ', ששכנע את זגורי לחוס על חייה ואף שילם לו 300 אלף שקלים בתמורה לכך. "אם זגורי ישתכנע שלא תחזרי לקשר עם טל קורקוס הוא ימחל לך וינשק את ראשך", אמר מ' להירש, ואף הוסיף את בתו לנסיעה כדי להוכיח לה עד כמה הוא משוכנע כי בטחונה לא יפגע. אלא שבמקום ראש ארגון הפשיעה הגיעו למקום שניים מאנשיו, שחיסלו את הירש לעייני ארבעת הילדים ונמלטו מהמקום.

כאמור ביום חמישי הוגשו כתבי האישום בפרשה כשהם מייחסים לזגורי בנוסף לרצח דבורה הירש גם עבירה של קשירת קשר לרצוח את טל קורקוס ואת הוריו. האישום השלישי בפרשה נוגע לקשירת הקשר של זגורי ואריק איטל, כל אחד לפי חלקו, עבירות של קשירת קשר לביצוע רצח, ניסיון לשידול לרצח והדחה בחקירה. לרצוח את טל קורקוס. אישום נוסף הוגש נגד אריק איטל בגין הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט.

 דבורה הירש וטל קורקוס
 

דבורה הירש וטל קורקוס(חדשות עשר )

 

לאחר הגשת כתב האישום, התייחס יואב קישון, המשנה לפרקליט מחוז הדרום, לאישומים: "כתב האישום שהוגש היום הוגש בגין אירוע חמור שבו נחצו כל הקווים האדומים האפשריים. אירוע שבו נרצחה אישה לעיני ילדיה משום שבעלה היה עד מדינה כנגד אחד הנאשמים. צריך לזכור שבפרשה הזו הוגש כתב אישום נגד שני הנאשמים, ניבי זגורי ואריק איטל, בגין רצח אלישע סבח וטל קורקוס, מעשי רצח שאירעו לאחר רצח דבורה קורקוס. הרצח של דבורה קורקוס הוא חוליה ראשונה בשרשרת אירועים שבהם נרצחו אנשים שכל חטאם היה שהם או קרובי משפחתם שימישו כעדי תביעה. במדינה מתוקנת לא יכול להיות מצב שבו אנשים ירצחו משום ששימשו, או שקרוביהם שימשו כעדי תביעה, ולכן אנו נעשה כל מאמץ למצות את הדין עם האחראים לכך".