הצעיר שנמלט ממרגמה ברגע האחרון: "מתחיל לעכל שניצלתי בנס"

איציק נחשונוב תועד אתמול כשהוא הולך ברחוב מגוריו בשדרות, וכמעט נפגע מפצצה ששוגרה מרצועת עזה: "הייתי בטלפון עם אשתי - היא לא בכתה כי אנחנו כבר רגילים למצב הזה"

איציק נחשונוב שתועד שלשום (שבת) כשהוא הולך ברחוב מגוריו בשדרות ופצצת מרגמה נופלת ממש לידו, שיתף בתחושות הקשות שמלוות אותו מאז, וחשף פרטים חדשים אודות האירוע הקשה שעבר. "הייתי בטלפון עם אשתי, אמרתי לה שהייתה נפילה בקצה הרחוב, והיא ענתה לי: 'תיכנס עכשיו הביתה'. עברו שניות ספורות עד ששמעתי שריקה ונמלטתי", סיפר.

האירוע התרחש קרוב מאוד לביתו של נחשונוב, שהתייחס גם לנקודת מבטה של אשתו: "הורדתי את הטלפון ורצתי, אבל דקה-שתיים אחרי כבר פגשתי אותה, והיא חיבקה אותי. היא לא בכתה כי אנחנו רגילים למצב הזה", סיפר, והוסיף בנימה אישית: "רגע אחרי אתה מרגיש בהלם, ולא בדיוק מבין איפה אתה נמצא. אבל אחרי רבע שעה או עשרים דקות האדרנלין יורד, ואתה מתחיל לעכל ולהבין שניצלת בנס".

נחשונוב שיתף בתחושות שליוו אותו בעת שצפה בתיעוד שצולם על ידי מצלמת אבטחה, ובו רואים בבירור את כל אשר אירע: "כשראיתי את הסרט הייתי בהלם, תחושות קשות, עניין של כמה סנטימטרים לכל כיוון וזה היה פוגע בי", וסיפר על התובנות שאסף מהמקרה המטלטל: "לא לסמוך על היירוטים, אמנם במקרה הזה אפילו אזעקה לא הייתה וברחתי רק בגלל ששמעתי את השריקה, אבל כל צבע אדום צריך לברוח – לא להיות בשטח פתוח".

אציק נחשונוב מספר שניות לפני שפצצת מרגמה נפלה לידו
 

איציק נחשונוב מספר שניות לפני שפצצת המרגמה נפלה לידו (חדשות עשר)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר: 

הקבינט: צה"ל יגיב על כל עפיפון תבערה; כיפת ברזל תוגברה במרכז

יממה לפני פסגת טראמפ-פוטין: דיווח על תקיפה רוסית בקוניטרה

תושב שפרעם נהרג בהתהפכות רכב בצפון; רעייתו ובנו התינוק נפצעו

"אני גר בשדרות מאז שנולדתי, ואפשר להגיד שאלו היומיים הכי אינטנסיביים שהיו מאז צוק איתן", אמר נחשונוב., וסיפר על השקפותיו בנוגע למצב בעוטף עזה: "אם המדינה תחליט לקחת את העניין ברצינות, ולטפל בזה כמו שצריך פעם אחת, זה יכול להיפסק. ידענו ימים יותר קשים מזה, והייתה גם תקופה שקטה, אבל פשוט צריך להחליט מה עושים עם רצועת עזה".

אתמול, הקבינט המדיני-ביטחוני החליט להנחות את צה"ל להפסיק את טרור העפיפונים. לפי החלטת הקבינט, ישראל תגיב צבאית לכל שיגור של עפיפון או בלון תבערה לשטחה, כך אמרו לחדשות עשר שני שרים ופקיד בכיר שהשתתפו בישיבת הקבינט. בד בבד דווח כי צה"ל תגבר את סוללות כיפת ברזל במרחב גוש דן והדרום. כמו כן, התבצע גיוס מילואים נקודתי לתגבור מערך ההגנה האווירית.

למרות הדיווח על הפסקת האש, טרור העפיפונים והבלונים נמשך: שש שריפות פרצו היום בגזרת העוטף כתוצאה מבלוני תבערה. בין היתר פרצו דליקות בשדות של קיבוץ עלומים, ביער אסף שמחוני שבסמוך לנחל עוז ובאזור בארי. צוותי כבאות וקק"ל פעלו להשתלטות האש ולמניעת התפשטותה.  צה"ל תקף באמצעות כלי טיס שלוש חוליות ששיגרו בלוני תבערה מצפון רצועת עזה ומדרומה, ומשרד הבריאות בעזה הודיע כי שני פלסטינים נפצעו בינוני בתקיפה הראשונה. הערב דיווחו הפלסטינים כי חוליית משגרי עפיפונים הותקפה מזרחית לחאן יונס. לפי הדיווחים, פלסטיני אחד נפגע במתקפה.