עזרא נאווי, חדשות עשר

כתב אישום נגד עזרא נאווי: "מסר לרשות מידע על מכירת קרקעות"

פעיל השמאל מסר לכאורה לביטחון המסכל הפלסטיני מידע על פלסטינים שהיו מעורבים בעסקות נדל"ן בדרום הר חברון. העבירה המיוחסת לו: פעולה בשירות גורמי מודיעין הפלסטיניים

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (ראשון) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד פעיל השמאל עזרא נאווי בגין כך שבמספר הזדמנויות מסר נאווי לידי כוחות הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית מידע אודות פלסטינים שהיו צדדים לעסקות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון. כתב האישום מייחס לנאווי עבירה לפי חוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה, האוסרת על אזרח או תושב ישראלי, להתגייס או לפעול בשירותם של גורמי המודיעין והבטחון של הרשות הפלסטינית.

ממשרד המשפטים נמסר כי כתב האישום הוגש על ידי עו"ד חן בן שלום, על דעת פרקליט המדינה בהתאם לתשתית הראייתית שהתגבשה בתיק. זאת, לאחר שטענות באי כוחו של נאווי במסגרת השימוע שנערך בעניינו נדונו ונדחו.

נאווי, פעיל שמאל מוכר שפעל בעיקר במסגרת ארגון "תעאיוש" בשטחים, נשמע בתחקיר "עובדה" אומר כי הסגיר לרשות הפלסטינית פלסטינים שתכננו למכור אדמות ליהודים. הוא נעצר בתחילת שנת 2016 בנמל התעופה בן גוריון כשעל פי החשד ניסה לצאת מהארץ, ונחשד בתחילה בקשירת קשר לביצוע פשע ובמגע עם סוכן זר. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

תושב שפרעם נהרג בהתהפכות רכב בצפון; רעייתו ובנו התינוק נפצעו

אישום: חטפו גבר במטרה לסחוט את אחיו - ונעצרו בתום מרדף

מחאה בניקרגואה: סטודנטים התבצרו בכנסייה; 2 נהרגו מירי המשטרה

עורכי דינו של נאווי, איתן פלג ולאה צמל, מסרו: ״מדובר ביום מביש לפרקליטות ועצוב לכל מי שמאמין במערכת אכיפת החוק. לאחר שנתיים וחצי של עינוי דין, הגישה היום הפרקליטות כתב אישום שכל כולו תוצאה של לחצים פוליטיים אסורים. האשמות החמורות שהוטחו בעזרא נאווי כבר הופרכו ונפסלו, ויעיד על כך כתב האישום עצמו, המכיל סעיף מופרך ונידח בספר החוקים שבגינו מעולם לא הועמד לדין אזרח ישראלי. אין לנו ספק בחפותו המלאה של עזרא, ואנו שמחים על האפשרות לחשוף בבית המשפט את עומק הריקבון והלחצים הפוליטיים שנכנסו לתוך שיקולי המשטרה והפרקליטות״.