לוקה מודריץ' ומאמנו זלטקו דאליץ', רויטרס

מודריץ' הצעיד את קרואטיה להישג ענק - אך זה כנראה לא יספיק לה

למרות שבתחילת הטורניר הנבחרת הבלקנית הייתה תעלומה, הקשר וחבריו הדהימו את העולם. מול הנבחרת הטובה בתחרות שניצחה עד כה בקלות - גם היא עשויה להיכנע • פרשנות

לחצי הגמר באצטדיון לוז'ניקי הגעתי כשלא באמת אכפת לי מי תנצח במפגש בין אנגליה לקרואטיה. אנגליה אומנם הפתיעה עם שער מוקדם, אבל ככל שהמשחק התקדם לא ניתן היה להתכחש לזה יותר: בעוד אנגליה אינה נבחרת טובה, שהגיעה רחוק רק בזכות הגרלה נוחה - קרואטיה היא הדבר האמיתי.


הקרואטים היו בגדר תעלומה לקראת הטורניר הזה, אפופים בעיות פנימיות ולאחר מסע מוקדמות בינוני, שבו סיימו כסגני הבית, אחרי איסלנד הממוצעת. אפילו על ניצחון הבכורה במחזור הפתיחה העיב ניקולה קאליניץ', שסירב להיכנס כמחליף ונזרק הביתה. אלא שאז, הגיעה ארגנטינה.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

חזרה לשגרה מתוחה: למרות הפסקת האש - שיגורים מעזה גם הלילה

בהלה בגרינלנד: קרחון ענק מאיים על כפר קטן, חלק מהתושבים פונו

פול גז בניוטרל: רפורמת לימודי הנהיגה יוצאת לדרך - מוקדם מדי?

 מאמן נבחרת צרפת, דידייה דשאן
 

מאמן נבחרת צרפת, דידייה דשאן (רויטרס)

 


בניצחון 0-3 המוחץ שהקרואטים הנחילו למסי וחבריו, נגלה לנו רמז עבה לבאות: קרואטיה ניצלה את ההזדמנויות שניתנו לה, גם בעזרת השוער הארגנטינאי, ווילפרדו קאבז'רו, וכשזה הפגין יכולת טובה - לוקה מודריץ' התייצב.


קשר ריאל מדריד לא יכול להיות מסי או רונאלדו, אבל למרות זאת - מודריץ' הוא מגה סטאר. הוא מנהל את הנבחרת עם הכדור ובלעדיו, משחק לעומק, חושב, ומנהיג את החברים שלו, שלפעמים נראים כמו חוליית האבטחה של השחקן צנום.


אל הכישרון של הקפטן התווסף הלב הענק ומשחק הראש של וידה, סובאשיץ' מלך הפנדלים ומנדז'וקיץ' - שלא הראה בטורניר הזה אפילו חצי מהיכולת שלו - אבל עבד בשביל הנבחרת וכבש את השער שבזכותו קרואטיה הגיעה עד הלום.


הבשורות הרעות הן, שכל זה כנראה לא יספיק הערב לקרואטיה. צרפת היא ה-נבחרת של הטורניר הזה, ותעיד על כך הקלות היחסית שבה ניצחה עד עכשיו. שלב הבתים היה עבורה טיול, ובמשחקי הנוק-אאוט המאמן הצרפתי, דידייה דשאן, פירק את ארגנטינה, שיתק את אורוגוואי ותסכל את בלגיה. הסגל הצרפתי הוא הטוב ביותר בטורניר ואם קרואטיה מיצתה הרבה מעבר ליכולות הסגל שלה, בצרפת יש עוד הרבה מיץ לסחוט מהלימון.


זה אמור להיות גמר מהנה, של כדורגל חיובי, שיאפשר לנו להיפרד מהטורניר הזה כמו שצריך. מבחינתי? הלב רוצה קרואטיה, אבל הראש - אומר צרפת.