תצלום אוויר של הספרייה הפלסטינית הלאומית במחנה הפליטים שאטי שברצועה, דו"צ

צה"ל מציג: אלה היעדים שהופצצו אתמול בצפון רצועת עזה

דו"צ פרסם צילומי אוויר של היעדים במחנה הפליטים שאטי ובבית לאהיא. "המבנה יועד לשימוש תושבי הרצועה ובמקום זאת שימש כמתקן אימון של חמאס" • חיה"א תקף משגר פצמ"רים

דובר צה"ל פרסם הבוקר (ראשון) תצלומי של אוויר של המטרות שלטענתו הותקפו על ידי חיל האוויר אתמול, במחנה הפליטים "שאטי" ובבית לאהיא, שבצפון רצועת עזה.נוסף על כך פורסם סרטון של תקיפת משגר פצמ"רים שאירעה הלילה.

לפי דובר צה"ל, חיל האוויר תקף במחנה הפליטים "שאטי" בניין רב קומות שהיה אמור לשמש כ"הספרייה הפלסטינית הלאומית". אולם, לטענת צה"ל, המבנה שימש בעל חמש הקומות שימש זה שנים כמתקן שבו חמאס תרגל לחימה בשטח בנוי ובמנהרות.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
מיי במסר לפרלמט: המשך ההתנגדות להסכם עלולה להפיל את הברקזיט

טראמפ: "ארוץ לנשיאות גם ב-2020. אין מישהו שיוכל להביס אותי"

בהלה בגרינלנד: קרחון ענק מאיים על כפר קטן, חלק מהתושבים פונו

בסרטון: תיעוד תקיפת צה"ל משגר רקטות בעזה

על פי הודעת דו"צ, מתחת למבנה נחפרה מנהרה ששימש את חמאס, כחלק ממערך המנהרות של הארגון. "חמאס ממשיך להשתמש בתשתיות אזרחיות לצרכים צבאיים ובכך מסכן את האזרחים שתחת חסותו", טען צה"ל.

למרות הודעת חמאס והג'יהאד האסלאמי כי הושגו הבנות בנוגע להפסקת אש עם ישראל, נורו הלילה (ראשון) ארבעה פצמ"רים נוספים על יישובי עוטף עזה. כיפת ברזל יירטה פצמ"ר אחד. אזעקות נשמעו בין היתר בשדרות וביישובי המועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. דובר צה"ל מסר כי הצבא תקף משגר פצמ"רים שממנו נורו הלילה שתי פצצות מרגמה נוספות.

כזכור, אמש מסרו גורמים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי כי הושגה הפסקת אש עם ישראל, בתיווך המודיעין המצרי. גורם ביטחוני בכיר הבהיר כי "רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה שלנו".

מפקדת חמאס  שהותקפה ע"י צה"ל בבית לאהיא
 

מפקדת חמאס שהותקפה ע"י צה"ל בבית לאהיא (דו"צ)

 

בד בבד, גורמים בקואליציה גינו את הפסקת האש עם חמאס. "הנוסחה לפיה לאחר חודשיים של שריפות ומאות רקטות על תושבי עוטף עזה, חמאס מכתיב לנו את הפסקת האש היא שגיאה חמורה", כתב השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט, "מי שמבליג על הפרת ריבונותנו ונמנע מפעולה יסודית גוזר עלינו מלחמת התשה מתמשכת. יש להורות לצה"ל לפעול בעוצמה, בתחכום וביסודיות".

חבר הכנסת אורן חזן כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "ההחלטה ללכת להפסקת אש היא הזויה ופחדנית. הרי מחר יהיו שוב עפיפונים ושוב שרפות - ומה אז? תרשו לי לנחש: כלום". "לצערי החמאס מכתיב את הטון ולא הממשלה, שבמקום לשלוח את המחבלים למחילות ולהחזיר את ההרתעה - נוהגת ברפיסות ויד רכה ושולחת את אזרחינו לממ"דים", הוסיף חזן, בצדק תושבי הדרום חשים מרומים". לאחר שהירי המשיך במהלך הלילה, כתב חזן כי "לפי ההתפתחויות זה נראה יותר כמו הפסקת אוכל מאשר הפסקת אש".

לפי נתונים שמסר אמש דובר צה"ל, החל מהשעה 15:00, זוהו כ-100 שיגורים מרצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל. יחד עם השיגורים בלילה הקודם ובשעות הבוקר שאחריו, מדובר ביותר מ-150 שיגורים. יותר מ-30 מהם יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל", וכ-75 נפלו בשטחים פתוחים.