"זה היה לילה לבן, יהיה סבב נוסף": תושבי עוטף עזה שבו למקלטים

תושבת נתיב העשרה סיפרה לחדשות עשר: "על אף מה שקורה בחודשים האחרונים, החוסן לא נסדק". מנהל החקלאות בניר עם: "הממשלה צריכה לאפשר לנו לחיות פה"

הסלמה בדרום: הרקטות שנורו היום (שבת) מרצועת עזה לעבר שטח ישראל החזירו תושבי עוטף עזה למרחבים מוגנים. בריאיון לחדשות עשר סיפרה יפעת בן-שושן, תושבת נתיב העשרה, על תחושותיה לאחר הלילה הקשה. "אצלי בבית לא ישנו. זה היה לילה לבן שהתחיל ב-1:00", ציינה בן-שושן. "אני מהבוקר בטלפונים עם חברים מיישובי העוטף, ואזעקות 'צבע אדום' נשמעות כל פעם אצל מישהו אחר", הוסיפה.

בעקבות המצב, דובר צה"ל הנחה לסגור את חוף זיקים מחשש להתקהלות והעמיד כוח במקום שימנע כניסה. מלבד הירי, התלקחו מספר שריפות בשטחים פתוחים בעקבות מפגעים מהרצועה. כמו כן, בעלי בריכות באזור פינו מיוזמתם את המתרחצים ונעתרו להנחיות פיקוד העורף. "הילדים היו עם בגדי ים והתכוננו לרחצה בבריכה, אבל ברגע שסגרו הבנו שזו ההחלטה האחראית והבטוחה", הסבירה בן-שושן.

תושבי העוטף נאלצים להפגין חוסן בעתות הסלמה ולפעול על פי הנחיות הצבא. "נכון שלא קל, אבל על אף כל מה שקורה בשלושת החודשים האחרונים החוסן לא נסדק", הדגישה תושבת האזור. היא הסבירה כי "כל שנותר לנו זה לפעול על פי ההנחיות". בימים בהם מציינים ארבע שנים למבצע "צוק איתן", אמרה בן-שושן כי "התושבים כאן מרגישים שאוטוטו יהיה סבב נוסף כי המצב לא הולך ונהיה יותר טוב".

עוד בחדשות עשר:

הסלמה בדרום: מטחים בלתי פוסקים לעוטף עזה; לוחם אש נפצע קל

תאילנד: הנערים שחולצו מהמערה ישוחררו לבתיהם ביום חמישי

אחרי ליל השיגורים: הגבלות על התכנסות אנשים בעוטף עזה

חיילים חוסמים את הכניסה לחוף זיקים
 

חיילים חוסמים את הכניסה לחוף זיקים (חדשות עשר)

 

עופר ליברמן, מנהל החקלאות בקיבוץ ניר עם ותושב הקיבוץ, סיפר כי בתקופה האחרונה היו שריפות של שדות, שטחי מרעה חורשות ושמורות טבע, "וזה רק ממטענים קטנים המחוברים לבלונים ועפיפונים". לכן הסביר שחשוב לדעתו "שהממשלה תגיע להסדר בו גם עניין השריפות יהיה במשא ומתן כי זה טרור שמאיים עלינו". הוא הוסיף: "אנחנו רוצים להמשיך לחיות פה ולעשות חקלאות, וממשלת ישראל צריכה לאפשר לנו", הוסיף.

תושבי אשקלון שסבלו לפני ארבע שנים מאזעקות במהלך מבצע "צוק איתן" מזדהים עם רגשות תושבי העוטף. "אנחנו מבינים את הכאב של השריפות והאזעקות כשקמים בלילה" סיפרו איתי ושניר, תושבי אשקלון שהגיעו לאזור, "אצלנו גם שומעים את היירוטים של כיפת ברזל ותנועת המטוסים בזמן האחרון".