תקיפת צה"ל בבית חנון, חדשות עשר

הסלמה בדרום: 31 שיגורים לעבר ישראל; 2 מנהרות טרור הותקפו

בזמן שחיל האוויר תקף יעדים של חמאס, החל ירי פצצות מרגמה ורקטות - נפילה אחת אותרה ביישוב במועצה האזורית שער הנגב. חוף זיקים נסגר לכניסת מבקרים

הסלמה בדרום: צה"ל תקף הלילה (שבת) יעדים של חמאס ברצועת עזה, כשבתגובה נורו מהרצועה לעבר ישראל לפחות 31 שיגורים - שישה מהם יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. החל מ-1:30 בלילה ועד השעה שש בבוקר, נשמעו התרעות צבע אדום ביישובי עוטף עזה - במועצות האזוריות חוף אשקלון, אשכול, שער הנגב, שדות נגב ולכיש.

רוב השיגורים שבוצעו לשטח ישראל הם של פצצות מרגמה. רקטה אחת שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בשטח פתוח בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. מדוברות המועצה נמסר כי לא היו נפגעים וכי לא נגרם נזק. מהמועצה האזורית אשכול נמסר כי לא ידוע על נפילות בתוך ישובי המועצה וכי זוהתה נפילה אחת על כביש שמוביל לישוב. תושבי העוטף הונחו להישאר בקרבת מרחבים מוגנים. בהמשך, הונחו התושבים לחזור לשגרה. חוף זיקים נסגר לכניסה ולרחצה.

שאריות מיירוט רקטה בעוטף עזה
 

שאריות מיירוט רקטה בעוטף עזה (איציק אסקפה)

 

מדובר צה"ל נמסר כי מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שתי מנהרות טרור התקפיות בצפון ובדרום הרצועה וכמה יעדי טרור במתחמים צבאיים, בהם יעדים המשמשים את חמאס להכנת בלוני תבערה ומחנה אימונים של הארגון. עוד נמסר, כי התקיפות בוצעו בתגובה להפגנות על הגדר ולשילוח בלוני התבערה מהרצועה לשטח ישראל: "התקיפה בוצעה בתגובה לאירועי הטרור במהלך הפרות הסדר האלימות במרחב הגדר, שהתקיימו אמש, והמשך טרור האש המבוצע על ידי שיגור בלוני תבערה".

בסרטון: תקיפת מנהרת טרור התקפית >>

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

העוקץ המושלם שהפך לרצח: 32 שנים אחרי - חזרה לפרשת מלה מלבסקי

"הרכב עלול לאבד בלמים": מאבק המשטרה בתאונות המשאיות • תיעוד

שר הכלכלה הצרפתי: "טראמפ דחה את בקשתנו להתיר סחר עם איראן"

על פי דובר צה"ל, במהלך התקיפה הראשונה של חיל האוויר, החלו השיגורים מהרצועה לעבר ישראל. בצה"ל האשימו את חמאס באחריות לירי: "חמאס ממשיך להשתמש בתושבי עזה ככסות לטרור, שם אותם בסיכון ומביא לפגיעה במאמצים ההומינטריים למענם שמאפשרת ישראל", נכתב, "חמאס אחראי לכל הנעשה ברצועת עזה". עוד נמסר כי צה"ל ערוך למגוון תרחישים להמשך.


בסרטון: נפילות והתרעות צבע אדום בשדרות

עוד לפני הודעת צה"ל על תקיפת חיל האוויר ברצועה, כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי צה"ל הפציץ בעזה. סוכנות הידיעות הפלסטינית "סאפא" דיווחה כי חיל האוויר הישראלי תקף מטרות ממזרח למחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז הרצועה, וכן מטרות בצפון ובדרום עזה.

אתמול, קצין צה"ל נפצע בינוני מרימון שנזרק לעברו על ידי פלסטיני בעימותים בצפון רצועת עזה. הקצין, שנפגע סמוך למחסום קרני, פונה באמצעות מסוק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים סורוקה שבבאר שבע. כוחות צה״ל השיבו באש לעבר המחבלים וזוהתה פגיעה.

שיגור רקטה מעזה לישראל
 

שיגור רקטה מעזה לישראל (רויטרס)

 

מוקדם יותר אתמול, הודיע משרד הבריאות בעזה כי עותמאן ראמי חלאס, נער בן 15, נהרג מירי צלף צה"ל בעימותים בגבול הרצועה. עוד נמסר מגורמי הרפואה הפלסטיניים כי 220 מפגינים נפצעו, כשמצבו של אחד מהם מוגדר קשה. מדובר צה"ל נמסר כי "הירי בוצע לעבר חשוד שניסה לחדור לישראל מצפון רצועת עזה".

העימותים שנרשמו אתמול נערכו לציון 100 ימים לתחילת ההפגנות, שהחלו ב-30 במארס כחלק מ"צעדת השיבה". מתחילת ההפגנות נהרגו 138 פלסטינים ונפצעו כ-16 אלף פלסטינים. במקביל, 15 שריפות פרצו אתמול בעקבות עפיפונים ובלוני תבערה שהופרחו מעזה לעבר ישראל.

הפעם האחרונה בה שוגרו רקטות מהרצועה לעבר ישראל הייתה לפני יותר משבועיים, ב-27 ביוני. אז, זוהו 13 שיגורים לעבר שטח ישראל, כשצה"ל העריך ששלוש רקטות יורטו על ידי כיפת ברזל. ארגוני הטרור ברצועת עזה קיבלו אחריות משותפת על הירי, ומסרו כי תקפו "מספר מוצבים צבאיים ציוניים בעוטף עזה". לטענתם, השיגורים בוצעו בתגובה לירי שביצע חיל האוויר, לכיוון כלי רכב השייך לפעיל חמאס, המשתייך לחוליית שיגור של בלוני תבערה. בהודעה המשותפת של הארגונים נכתב עוד: "הפגזה תיענה בהפגזה - לא נרשה לאויב לכפות את המשוואות שלו על עמנו".