המעורבות בבחירות בארה"ב: כתבי אישום נגד 12 אזרחים רוסים

התובע המיוחד רוברט מולר הגיש את כתבי האישום נגד אנשי מודיעין שנטען כי פרצו למחשבי המפלגה הדמוקרטית במהלך הקמפיין. העיתוי: כמה ימים לפני הפסגה בין פוטין לטראמפ

חקירת המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב: התובע המיוחד, רוברט מולר, הגיש אחר הצהריים (שישי) כתב אישום כנגד 12 אנשי מודיעין בעלי אזרחות רוסית. הם מואשמים כי פרצו למחשבי המפלגה הדמוקרטית במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות בשנת 2016. את ההודעה על האישום העביר סגן שר המשפטים האמריקני, רוד רוזנשטיין. 

חקירת המעורבות הרוסית בבחירות בארה"ב: התובע המיוחד, רוברט מולר, הגיש אחר הצהריים (שישי) כתב אישום כנגד 12 אזרחים רוסים. הם מואשמים כי פרצו למחשבי המפלגה הדמוקרטית במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות בשנת 2016. את ההודעה על האישום העביר סגן שר המשפטים האמריקני, רוד רוזנשטיין.

על פי כתבי האישום, ההאקרים פרצו, מלבד למחשבי המפלגה הדמוקרטית, גם למחשביה של הילרי קלינטון עצמה, שהתמודה מולו. לאחר מכן פרסמו את תוכן המיילים שאותם גנבו מהמחשבים ברשת האינטרנט, חודשים לפני הבחירות. עד כה הואשמו עוד 20 בני אדם ושלוש חברות בחקירתו של התובע המיוחד בנושא.

עיתוי כתבי האישום רגיש - רק שלושה ימים לפני פגישתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בהלסינקי שבפינלנד. מוקדם יותר היום אמר טראמפ, כי הוא צפוי לשוחח עם פוטין בין השאר גם על החשדות האמריקנים למעורבות רוסיה בהתמודדותו מול קלינטון.

על פי כתבי האישום, ההאקרים פרצו, מלבד למחשבי המפלגה הדמוקרטית, גם למחשביה של הילרי קלינטון עצמה, שהתמודה מולו. לאחר מכן פרסמו את תוכן המיילים שאותם גנבו מהמחשבים ברשת האינטרנט, חודשים לפני הבחירות. עד כה הואשמו עוד 20 בני אדם ושלוש חברות בחקירתו של התובע המיוחד בנושא.

>> לכתבות נוספות בחדשות עשר: 

כרים בן השבע שב לביתו בקלנסווה: "התגעגעתי לאבא ואמא"

ההקלטה הפוליטית הרגישה של ברק - והמכתב המאיים לחדשות עשר

שלושה ימים לאחר שנחטף - הילד כרים ג'ומהור שב למשפחתו

בוושינגטון מיהרו להודיע שכתבי האישום מוכיחים את מה שאומר טראמפ, כי אף אחד מאנשי הקמפיין שלו לא היה מודע לטענות. דוברת בבית הלבן, לינדזי וולטרס, אמרה בתגובה: "ההאשמות אינן כוללות טענות בדבר מעורבות מודעת של גורמים בקמפיין במעשים, ואין שום טענה כי הפריצה לכאורה השפיעה על תוצאות הבחירות"

עיתוי כתבי האישום רגיש – רק שלושה ימים לפני פגישתו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בהלסינקי שבפינלנד. מוקדם יותר היום אמר טראמפ, כי הוא צפוי לשוחח עם פוטין בין השאר גם על החשדות האמריקנים למעורבות רוסיה בהתמודדותו מול קלינטון.

 רוד רוזנשטיין, סגן שר המשפטים האמריקני
 

רוד רוזנשטיין, סגן שר המשפטים האמריקני, היום ( רויטרס)

 

מוקדם יותר היום, נפגש טראמפ עם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, והתייחס מוקדם יותר היום, נפגש טראמפ עם ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, והתייחס לריאיון המוקלט שהעניק לעיתון "סאן" הבריטי, שבמהלכו מתח ביקורת חריפה על ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. במהלך מסיבת עיתונאים משותפת עם מיי אמר טראמפ, כי "מדובר בפייק ניוז", וכן ש"יש לו כבוד למיי". 

"הריאיון היה בסדר באופן כללי", הוסיף טראמפ במסיבת העיתונאים, "אולם לא הוכנסו הדברים החיוביים הרבים שאמרתי עליה". הוא הוסיף עוד שבבית הלבן הריאיון הוקלט במלואו. עוד אמר, כי "הגיעו להסכמה גם בנושא הגרעין האיראני ובנושאים נוספים".

הבוקר תקף הנשיא האמריקני את ראש הממשלה הבריטית, בנוגע לתכנית הברקזיט ה"רכה" שהציגה ביום שישי שעבר בממשלתה, שבה היא מבקשת לצמצם את הניתוק מהאיחוד האירופי לאחר היציאה המתוכננת. "ההתנהלות הרכה של תרזה מיי בנוגע לברקזיט עלולה לגרום לביטול עסקאות סחר עם ארצות הברית", אמר טראמפ, "במקרה שנאלץ להתמודד מול האיחוד האירופי ולא עם בריטניה, זה לא יהיה טוב. מיי התעלמה למעשה מהעצה שלי בנוגע למשא ומתן הקשור לברקזיט, אני הייתי מבצע אותו אחרת לגמרי".