כרים בן השבע שב לביתו בקלנסווה: "התגעגעתי לאבא ואמא"

הילד כרים ג'ומהור, שנחטף באמצע השבוע מביתו שבשרון, הוחזר לבני משפחתו. בניגוד לטענה כי נחטף לשטחי הרשות הפלסטינית, טוען ח"כ פריג' (מרצ) כי הוא דווקא הוחזק בנגב

מספר שעות לאחר שהוחזר הילד כרים ג'ומהור למשפחתו הוא הגיע היום (שישי) בשעות הערב לביתו שבקלנסווה, ממנו נחטף על ידי רעולי פנים ביום שלישי בגלל חובות של אביו. כשהגיע לביתו אמר הילד הנרגש כי "התגעגעתי מאוד לאמא ולאבא". 

מפרטים ראשונים עולה כי הילד הוחזק במחנה פליטים סמוך לרמאללה והוחזק על ידי משפחת פשע פלסטינית מקומית. עוד עולה כי חאג' כריים ג'ארושי, מהמשפחות המוכרות במגזר הערבי, היה מעורב בניהול מו"מ עם החוטפים והביא לכך שהילד חזר למשפחתו. אביו של הילד הודה לכל הגורמים המעורבים ואמר שמדובר ב"שמחה גדולה". אימו הוסיפה כי היא "שמחה שיש סוף טוב". מהמשטרה נמסר כי "מצבו של כרים טוב לאחר שעבר בדיקות רפואיות".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

צה"ל שיגר טיל פטריוט לעבר מל"ט בצפון - ויירט אותו

"הרכב עלול לאבד בלמים": מאבק המשטרה בתאונות המשאיות • תיעוד

שר הכלכלה הצרפתי: "טראמפ דחה את בקשתנו להתיר סחר עם איראן"

 כרים ג'ומהור
 

כרים ג'ומהור לאחר חזרתו (חדשות עשר )

 

בשיחה עם חדשות עשר, אמר ג'ארושי, כי "ביום שלישי הודיעו לו שהילד נחטף מביתו. בשלב ראשון אני והצוות שלי התחלנו לגשש באזור המשולש, ברמלה ובלוד. אחר כך הבנו כי הוא הוחזק מעבר לקו הירוק. החוטפים דרשו כסף בגלל החובות של האב, לכן המו"מ נתקע". עוד הוסיף כי "עד היום לא היה סימן חיים מהילד, ורק לפנות בוקר קיבלנו ממנו סימן חיים ראשון, ולאחר כמה שעות החזרנו אותנו ללא תמורה".

עיקאב אבו ג'מאל, נציג הרשות הפלסטינית, הגיע לבית משפחת ג'ומהור בקלנסווה ובירך אותם בשמו של יו"ר הרשות אבו מאזן. בנוסף, הוא עדכן כי החוטפים נמצאים בידי מנגנוני הביטחון הפלסטיני ויועברו לישראל.

במהלך חקירת האירוע, הניחה הרשות הפלסטינית כי הילד הוחזק באחד משני מחנות פליטים: קלנדיה ואל עמרי. הכוחות הפלסטיניים לא נכנסו למחנות הפליטים מחשש להתפרעויות נוכח כלי הנשק הרבים שנמצאים בהם.

ממשטרת ישראל נמסר כי "המשטרה יצרה סיטואציה בה הפך הילד לנטל למחזיקים בו מטעמם של העבריינים. אנשי קשר מטעמה של המשטרה הוכוונו למחזיקים בילד, שמו ידם על הילד ומסרו אותו למשטרה". עוד נמסר כי "המשטרה תמצה את הדין עם כל הנוגעים בחטיפה".

ח"כ עיסאווי פריג', שנפגש עם הילד לאחר שחרורו, אמר כי בניגוד לטענה כי הוא נחטף לשטחי הרשות הפלסטינית, הילד הוחזק דווקא בנגב. "הלחץ הציבורי עבד וגם המשטרה התגייסה ופעלה. הדבר הטוב שיצא מחלום הבלהות הזה הוא שאולי למישהו נפל האסימון שילד ישראלי חטוף חשוב לא פחות מילד תאילנדי תקוע במערה. אולי לפחות חלק מגורמי התקשורת,  מחברי הכנסת ואחרים הצליחו להבין עד כמה האדישות לחטיפה הייתה קהות חושים מוסרית שאסור שתחזור", אמר פריג'. עוד הוסיף כי "מה שנשאר הוא לקוות שהנחישות תמשיך גם בענישתם של החוטפים ושל כל מי ששיתפו עימם פעולה ולאחל לכרים בן השבע יתאושש מהר וידע רק שמחה".

 כרים ג'ומהור לאחר השבתו לישראל
 

כרים ג'ומהור לאחר השבתו לישראל (חדשות עשר )