שלושה ימים לאחר שנחטף - הילד כרים ג'ומהור שב למשפחתו

הילד בן ה-7, שנחטף ביום שלישי מביתו שבקלנסווה והוחזק במחנה פליטים סמוך לרמאללה, חזר לבני משפחתו. משפחת ג'ארושי סייעה במו"מ עם החוטפים. אביו: "שמחה גדולה"

חטיפת הילד בשרון: שלושה ימים לאחר שהילד כרים ג'ומהור בן ה-7 נחטף מביתו שבקלנסווה, הוא חזר היום (שישי) בשעות הצהריים לבני משפחתו ונפגש איתם במטה מחוז מרכז שברמלה. מפרטים ראשונים עולה כי הילד הוחזק במחנה פליטים סמוך לרמאללה והוחזק על ידי משפחת פשע פלסטינית מקומית.

עוד עולה כי חאג' כריים ג'ארושי, מהמשפחות המוכרות במגזר הערבי, היה מעורב בניהול מו"מ עם החוטפים והביא לכך שהילד חזר למשפחתו. אביו של הילד הודה לכל הגורמים המעורבים ואמר שמדובר ב"שמחה גדולה". אימו הוסיפה כי היא "שמחה שיש סוף טוב". לפני חזרתו הביתה הוא צפוי לעבור בדיקות רפואיות. עיקאב אבו ג'מאל, נציג הרשות הפלסטינית, הגיע לבית משפחת ג'ומהור בקלנסווה ובירך אותם בשמו של יו"ר הרשות אבו מאזן. בנוסף, הוא עדכן כי החוטפים נמצאים בידי מנגנוני הביטחון הפלסטיני ויועברו לישראל

ממשטרת ישראל נמסר כי "המשטרה יצרה סיטואציה בה הפך הילד לנטל למחזיקים בו מטעמם של העבריינים. אנשי קשר מטעמה של המשטרה הוכוונו למחזיקים בילד, שמו ידם על הילד ומסרו אותו למשטרה". עוד נמסר כי "המשטרה תמצה את הדין עם כל הנוגעים בחטיפה".

עוד כתבות בחדשות עשר >>

כחלון: "תומך בסעיף בחוק הלאום המתיר לקהילות לחיות בנפרד"

צה"ל: טיל פטריוט שוגר מאזור צפת לעבר כטב"מ שהגיע מסוריה

המאבק להרחקת אסדת הגז: המשטרה עכבה 3 מפגינים במאהל המחאה

אימו של כרים ג'ומהור לאחר קבלת הבשורה על חזרת בנה:

הלילה, בתום הערכת מצב, אמר מפכ"ל המשטרה, רוני אלשיך, כי "הילד נחטף לשטחים" וכי "הרשות הפלסטינית אחראית לביטחונו". החל מהלילה, שב"כ החל לסייע למשטרה בחיפושים אחר הילד. בדיון הלילי השתתפו המפכ"ל, ראש אגף החקירות, וקציני משטרה בכירים נוספים. "המשטרה במאמץ מודיעיני וחקירתי, זיהתה את המעורבים בחטיפת הילד כרים ג'ומהור ועצרה אותם לחקירה", אמר. "בשלב זה לא נוכל לפרט באשר לממצאיה ומעבר לעובדה שהחקירה מבהירה היטב מה אירע ומי המעורבים".

"היות והילד נחטף על ידי העבריינים לשטחי הרשות הפלסטינית - אנו רואים ברשות כאחראית באופן ישיר לביטחונו של כרים עד להחזרתו בשלום לחיק משפחתו ואנו מצפים מהם לפעול למימוש אחריותם", אמר המפכ"ל. "בשלב הזה מתקיימים מגעים מקצועיים בין המשטרה לרש"פ בכדי לאפשר למשטרה הפלסטינית לממש אחריותה ולסיים במהירות את הסבל לילד ומשפחתו. משטרת ישראל, רואה באירוע חציית כל קו אדום ותטפל בעבריינים במלוא החומרה״.

 כרים ג'ומהור
 

כרים ג'ומהור (חדשות עשר )

 

אתמול הפגינו רבים נגד "אוזלת היד של המשטרה" מול תחנת קדמה, בהם גם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה. ח"כ עודה אף שוחח מוקדם יותר היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בשל החשש כי הילד מוחזק באזור רמאללה. יו"ר הרשימה המשותפת ביקש מיו"ר הרשות את התערבותו, ונענה כי בשלב זה הם לא יודעים איפה הילד, ולא קיבלו עדכון על הסוגייה מהצד הישראלי. גם חבר מפלגתו, ח"כ אחמד טיבי, שוחח עם אבו מאזן. 

בתוך כך, במשטרת ישראל הדפו אתמול את הביקורת לפיה אין להם דריסת רגל בפרשת החטיפה, וטענו כי הם "מפעילים את מיטב הכוחות והאמצעים".  "מיד עם קבלת הדיווח, החלו לפעול בשטח כוחות משטרה רבים, גלויים וסמויים שפתחו בסריקות נרחבות לאיתורו של הקטין", מסרו במשטרה. "מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, קיים אמש הערכת מצב מיוחדת במחוז מרכז על מנת לעקוב מקרוב אחר התקדמות החקירה ומאמצי המשטרה להשיב את הילד לחיק משפחתו, בריא ושלם".

"לצערנו, האירוע  אשר מצוי תחת חקירה בימים אלו כאמור, גרר בימים האחרונים גל של שמועות שאין בינן לבין המציאות כל קשר", התעקשו במשטרה. "ברצוננו להבהיר ולהדגיש כי אין להתייחס לאף שמועה מגורם בלתי מוסמך. משטרת ישראל מבקשת מהציבור שלא להפיץ שמועות אלו שיכולות לפגוע בחקירה, כמו גם במאמצים לאיתורו והשבתו של הקטין לחיק משפחתו".

  כרים ג'ומהור

כרים ג'ומהור (חדשות עשר)

 

אמו של כרים אמרה אתמול לחדשות עשר: "אני לא רגילה לפחד על הילדים שלי, תמיד המצב פה בטוח. אני מדמיינת את הילד שלי עובר את זה וזה מעציב אותי. הילד רוצה את אביו ואת אמו, את המשפחה, הוא רוצה ביטחון. הוא ילד תמים עד לרמה שאמרו לו לבוא לקחת חבילה מהרכב והוא לא חשב פעמיים.

האם אף העבירה מסר לחוטפים ואמרה: "יש לכם נשים וילדים, אתם מוכנים שיעברו את הסבל והמצוקה שאני עוברת? אני לא מכירה אנשים כאלה שאיבדו את המצפון שלהם, חטפו ילד לאור יום מחצר הבית שלו. אנחנו רוצים את כרים בבית".

"הימים קשים מאוד, אנחנו חיים בסיוט", סיכמה האם. "מקווים שהאל ירחם עלינו. אנחנו חיים במצב של פחד כרגע , פחד לצאת החוצה. ברגע שהנושא מגיע לילדים וזה ככה זה חבל. אנשים רבים נמצאים איתנו בקשר ומתפללים בשבילנו ומתעניינים בנו. אנחנו רוצים שישיבו לנו את הילד, אני מבקשת מהמשטרה ומכל מי שיכול לעזור".

מעצרם של ארבעת החשודים המרכזיים בפרשה הוארך אתמול בשמונה ימים. אחד מהם הוא אחמד נקיב, קבלן בן 41, החשוד שהזמין את חטיפת כרים ג'ומהור בן ה-7 מקלנסווה בעקבות חוב כספי שהיה לאביו של הילד אצלו. החשוד אמר לחדשות עשר: "אין לי קשר לחטיפה, הכל סתם שטויות".

 כרים ג'ומהור לאחר השבתו לישראל
 

כרים ג'ומהור לאחר השבתו לישראל (חדשות עשר )