שוטר מוצא ליקוי במשאית, חדשות עשר

"הרכב עלול לאבד בלמים": מאבק המשטרה בתאונות המשאיות • תיעוד

יחידה ייעודית, שהוקמה כדי להילחם בתאונות דרכים קטלניות שבהן מעורבים כלי רכב כבדים, חשפה ליקויים טכניים קשים וחריגות משקל מסכנות חיים. 2,869 משאיות הורדו מהכביש

מתחילת שנת 2018 התרחשו 33 תאונות קטלניות שבהן היו מעורבים כלי רכב כבדים, כלומר משאיות ואוטובוסים. על מנת להילחם בתופעה המסוכנת, הוקמה במשטרה יחידה ייעודית שתפקידה לאתר את הסכנות הללו מבעוד מועד, על מנת למנוע אסונות.

בין היתר, נמצאו ליקויים טכניים קשים שכוללים לא פעם בעיות בבלמים וכן תקלות באמצעים שנועדו לאבטח מטען בעל משקל רב. נוסף על כך, בעבודת סוכנים סמויים בחברות שבהן מעמיסים את הסחורות, נמדדו חריגות משקל גדולות, שיכולות להגיע אף ל-50%.

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>
תאונת פגע וברח בנצרת עילית: רוכב אופנוע בן 25 נפצע קשה

התחזית: תורגש התחממות קלה; הים התיכון מסוכן לרחצה

סנגורו של הנאשם במשפט דומא: "עבר סדרת עינויים פיזיים"

 שוטר מוצא ליקוי במשאית
 

שוטר מוצא ליקוי במשאית (חדשות עשר)

 

"תפסנו משאיות בחריגה של 50%-40%", סיפר רב פקד יוסי אביטן, מפקד היחידה לכלי רכב באגף התנועה, "כלי רכב כזה יכול להגיע למצב שהוא מגיע לצומת ופשוט מאבד בלמים".

כמו כן, נתפסו נהגים שנהגו ללא חגורת בטיחות או כאלה שדיברו בטלפון הסלולרי וכן כלי רכב כבדים שלא עברו טסט למעלה משנה וחצי. הנהגים והחברות העלו בחודשים האחרונים טענות על כך ש"מחפשים אותם" בעבירות שוליות, אך במשטרה טוענים כי הם מתמקדים ב"עבירות חמורות ביותר".

כמות תאונות הדרכים הקטלניות שבהן מעורבים כלי רכב כבדים עלתה השנה ב-14% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. 2,869 משאיות הורדו מהכביש בשל ליקויים, 167 רישיונות נפסלו, וב-46 מקרים הוטלה האחריות אף על החברות ששילחו את המשאיות.