"עושות את זה יחד": המיזם להעלאת ייצוג הנשים ברשויות המקומיות

קבוצת נשים מנסה לשנות את המציאות שבה במועצות יש רוב גברי. הן פועלות לעודד אותן להתמודד בבחירות המוניציפליות הקרובות ותומכות בהן בתהליך. "זו שליחות חברתית"

לקראת הבחירות הקרובות לרשויות המקומות, נוסד מיזם "נבחרת", קבוצה של שש נשים שמנסות לשנות את המציאות בה יש במועצות דומיננטיות גברית, ולהריץ כמה שיותר נשים לבחירות באוקטובר הקרוב. המיזם מעודד נשים להתמודד ואף משדך למועמדת מנטורית שתעודד אותה לאורך כל הדרך.

רק 13% מכלל חברי המועצות הן נשים, 466 בסך הכול. באף רשות לא מכהנות יותר משמונה נשים. מול הנתונים האלה נלחמת "נבחרת".

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

ברקע ההתנגדות לרחצת נשים: בריכה טבעית ליד י-ם רוקנה ממים

"אין התקדמות במשא ומתן עם חוטפי הילד בן ה-7 מקלנסווה"

"לא ליהודים בגרמניה": צעיר ממוצא פלסטיני תקף מרצה ישראלי

הרוח החיה מאחורי המיזם היא יערה ישורון, אם לארבעה שבקדנציה האחרונה הייתה חברת מועצה במזכרת בתיה. "אנחנו מרחב אחד, נתמוך אחת בשנייה ונעשה את זה יחד", הסבירה ישורון. "לא משנה איפה, בין אם בפרטים טכניים ובין אם בתמיכה בתהליך".

 יערה ישורון, מייסדת מיזם נבחרת

יערה ישורון, מייסדת מיזם "נבחרת"( חדשות עשר)

 

"שולחן המליאה הוא שולחן מאוד גברי", המשיכה רותם ידלין, מועמדת לראשות המועצה האזורית גזר. "אפילו כשאת מסתכלת על תשתיות, במועצה שלי אין ירידה לעגלות. תראי לי אישה שהייתה מתכננת מדרכה בלי ירידה לעגלה".

ישורון מכירה מניסיון אישי את החסמים שעומדים בפני נשים כשהן נכנסות לזירה הפוליטית המקומית והחליטה יחד עם חברותיה ליצור כלי שימושי בעבור נשים שיחליטו לרוץ. במסגרת מאמציה לגייס נשים ולשכנע אותן להתמודד היא מגיעה לכל קצוות הארץ, ובזכות המיזם, 170 נשים החליטו להתמודד בבחירות הקרובות.

"כל אישה שאנחנו עוזרות לה לשבת על כיסא ראש העיר או חברות מועצה, אני חושבת שזו שליחות חברתית", אמרה ורד סוויד, לשעבר מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה.