"אין התקדמות במשא ומתן עם חוטפי הילד בן ה-7 מקלנסווה"

בכיר בחברה הערבית המעורב בניסיון להשיב את כרים ג'ומהור להוריו אמר כי אין התפתחות במגעים • רבים הפגינו נגד התנהלות המשטרה בנושא - בהם ח"כ עודה ששוחח עם אבו מאזן

  • פורסם ב:
  • 12/07/2018 18:42
  • |
  • עודכן ב:
  • 12/07/2018 20:05
  • |
  • כתבים:
  • מאור צור

ברקע החיפושים הנמשכים אחר הילד כרים ג'ומהור בן ה-7, שנחטף מביתו בקלנסווה לפני יומיים, הפגינו היום רבים נגד "אוזלת היד של המשטרה" מול תחנת קדמה, בהם גם יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה. נכון לעכשיו, לא ידוע היכן נמצא הילד, למעט הערכה כללית לפיה הוא נמצא בשטחי הרשות הפלסטינית. כעת, מי שמנהל את המשא ומתן מול החוטפים הם בכירים בחברה הערבית ואפילו ארגוני פשיעה ניסו לסייע בתיווך. אחד מבכירי החברה הערבית אמר לחדשות עשר כי בשלב זה אין התקדמות במו"מ.

איימן עודה שוחח מוקדם יותר היום עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, בשל החשש כי הילד מוחזק באזור רמאללה. הוא ביקש מהיו"ר את התערבותו, ונענה כי בשלב זה הם לא יודעים איפה הילד, ולא קיבלו עדכון על הסוגייה מהצד הישראלי. גם ח"כ אחמד טיבי שוחח עם עבאס.

בווידאו: הפגנה בתחנת קדמה, היום

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

"לא ליהודים בגרמניה": צעיר ממוצא פלסטיני תקף מרצה ישראלי

קיבל 300,000 שקל תמורת חייה, ורצח אותה: אישום נגד ניבי זגורי

חשודה במעורבות רצח אופירה חיים למשפחתה: "מקווה שיהיה בסדר"

בתוך כך, במשטרת ישראל הדפו היום את הביקורת לפיה אין להם דריסת רגל בפרשת החטיפה, וטענו כי הם "מפעילים את מיטב הכוחות והאמצעים".  "מיד עם קבלת הדיווח, החלו לפעול בשטח כוחות משטרה רבים, גלויים וסמויים שפתחו בסריקות נרחבות לאיתורו של הקטין", מסרו במשטרה. "מפכ״ל המשטרה, רנ״צ רוני אלשיך, קיים אמש הערכת מצב מיוחדת במחוז מרכז על מנת לעקוב מקרוב אחר התקדמות החקירה ומאמצי המשטרה להשיב את הילד לחיק משפחתו, בריא ושלם".

"לצערנו, האירוע  אשר מצוי תחת חקירה בימים אלו כאמור, גרר בימים האחרונים גל של שמועות שאין בינן לבין המציאות כל קשר", התעקשו במשטרה. "ברצוננו להבהיר ולהדגיש כי אין להתייחס לאף שמועה מגורם בלתי מוסמך. משטרת ישראל מבקשת מהציבור שלא להפיץ שמועות אלו שיכולות לפגוע בחקירה, כמו גם במאמצים לאיתורו והשבתו של הקטין לחיק משפחתו".

כרים ג'ומהור
 

כרים ג'ומהור (באדיבות המשפחה )

 

לסיכום מסרה המשטרה: "משטרת ישראל פועלת מסביב לשעון ומפעילה את מיטב הכוחות והאמצעים שברשותה, אמצעים טכנולוגיים ומודיעיניים, צוותי מו"מ ויחידות מיוחדות של המשטרה, הכול במטרה להחזיר את הילד בריא ושלם לחיק משפחתו ולהעמיד לדין את האחראים למעשה".

אמו של כרים אמרה מוקדם יותר היום לחדשות עשר: "אני לא רגילה לפחד על הילדים שלי, תמיד המצב פה בטוח. אני מדמיינת את הילד שלי עובר את זה וזה מעציב אותי. הילד רוצה את אביו ואת אמו, את המשפחה, הוא רוצה ביטחון. הוא ילד תמים עד לרמה שאמרו לו לבוא לקחת חבילה מהרכב והוא לא חשב פעמיים.

האם אף העבירה מסר לחוטפים ואמרה: "יש לכם נשים וילדים, אתם מוכנים שיעברו את הסבל והמצוקה שאני עוברת? אני לא מכירה אנשים כאלה שאיבדו את המצפון שלהם, חטפו ילד לאור יום מחצר הבית שלו. אנחנו רוצים את כרים בבית".

"הימים קשים מאוד, אנחנו חיים בסיוט", סיכמה האם. "מקווים שהאל ירחם עלינו. אנחנו חיים במצב של פחד כרגע , פחד לצאת החוצה. ברגע שהנושא מגיע לילדים וזה ככה זה חבל. אנשים רבים נמצאים איתנו בקשר ומתפללים בשבילנו ומתעניינים בנו. אנחנו רוצים שישיבו לנו את הילד, אני מבקשת מהמשטרה ומכל מי שיכול לעזור".

מעצרם של ארבעת החשודים המרכזיים בפרשה הוארך היום בשמונה ימים. אחד מהם הוא אחמד נקיב, קבלן בן 41, החשוד שהזמין את חטיפת כרים ג'ומהור בן ה-7 מקלנסווה בעקבות חוב כספי שהיה לאביו של הילד אצלו. החשוד אמר לחדשות עשר: "אין לי קשר לחטיפה, הכל סתם שטויות".

 תיעוד רגע החטיפה של הילד מקלנסווה
 

תיעוד רגע החטיפה של הילד מקלנסווה(חדשות עשר )

 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של נקיב ב-15 ימים ונציגתה אמרה בדיון: "זה מקרה חמור מאוד של חטיפת ילד בן 7, צוות החקירה עובד ימים ולילות כדי להחזיר את הילד". שוקרי אבו טביק, סניגורו של החשוד, אמר: "החשוד שיתף פעולה עם החקירה, אין שום קשר בינו להין המעורבים הנוספים, אין שום שיחת טלפון בינו לבין אביו של הילד, לא לפני החטיפה ולא אחרי, הבקשה להאריך את מעצרו בחמישה עשר ימים נראית לי מופרכת לגמרי".

אמש הפגינו עשרות מתושבי קלנסווה מול תחנת משטרת קדמה עם בני משפחתו של ג'ומהור. המפגינים נשאו שלטים בערבית ובעברית שעליהם היו הכיתובים: "כולנו כרים" ו"יכולים להרוס בתים, לא יכולים להחזיר את כרים".

כמו כן, אמש פורסם גם סרטון אבטחה שבו ניתן לראות את הרגעים שבהם נחטף ג'ומהור. בסרטון מופיעים שני ילדים שמתקרבים למכונית לבנה. אחד מהם מסרב להיכנס ואז יוצא מהמכונית גבר שכופה עליו להיכנס לרכב. הילד השני נראה נמלט מהמקום. שמו של הילד השני, שנראה נמלט לאחר החטיפה והודיע עליה לדודתו הוא טארק בן ה-10.