מתקפה על אילון אחרי החמרת האישום נגד ליברמן: "פועל מנקמנות טהורה"

בסביבתו של שר החוץ המתפטר תקפו את סגן השר שהעיד בפרשת השגריר בבלארוס. לדבריהם, לפחות שלושה עדים אחרים סותרים את גרסתו. בסביבת אילון דוחים את הטענה: "שמונה עדים מבססים את דבריו". בינתיים, במערכת הפוליטית מתחילים להריץ את בורסת השמות ליום שאחרי הבחירות כשליברמן מחוץ לממשלה

אחרי החמרת האישום, נפתחת החזית נגד מי שנחשב לעד המרכזי: בסביבתו של שר החוץ המתפטר, אביגדור ליברמן, תקפו אתמול (חמישי) את סגן השר, דני אילון, שעדותו על תפקידו כראש ועדת המינויים שאישרה את המינוי שבלב כתב האישום נגד ליברמן, היא זו שככל הנראה הובילה להחרפת כתב האישום נגדו. לדבריהם, עדותו של אילון נגד ליברמן "נובעת מנקמנות טהורה" ואף נסתרת על ידי עדים אחרים.

 

בכתב האישום המתוקן שיוגש ביום ראשון לבית המשפט, כללה הפרקליטות רשימה של עדים המחזקים את טענתה, בהם גם מנכ"ל משרד החוץ לשעבר והשגריר בצרפת כיום, יוסי גל, וראש מנהל משאבי אנוש במשרד לשעבר, שמעון רודד. על פי המידע שנאסף, גל היה נוכח בפגישה של ליברמן ואילון לפני הדיון בוועדת המינויים, בה דנו בדיוני הוועדה.

 

בסביבתו של ליברמן טענו אתמול כי ישנם לפחות שלושה עדים שונים הסותרים את הגרסה שהציג אילון לחוקרי המשטרה, בהם גל עצמו. מנגד, בסביבתו של סגן שר החוץ אמרו כי פרט לגל, ישנם עוד שבעה עדים שונים המאמתים את הגרסה של אילון. בכל מקרה, הוא מבהיר: "לא פעלתי מנקמנות".

 

יש להדגיש, פרט למסכת האירועים שמתוארת בכתב האישום ורשימת עדי התביעה שצורפו אליו, בידי פרקליטות המדינה ראיות נוספות שלעמדתם מחזקות את הטענה המרכזית נגד ליברמן. בכל מקרה, על רקע הפרשה החלו לעלות היום קולות במשרד החוץ התוהים כיצד הצליח בן אריה להתמנות לראש המטה המדיני במשרד - מינוי שאינו נמצא לקוי במסגרת הפרשה - על אף שלקה בטיפול במסמך רגיש וסודי שהגיע לידיו - ומונה למשרה בה נחשף למסמכים מסווגים רבים.

 

בתוך הסערה, ממשיכים במערכת הפוליטית להתכונן לאפשרות שליברמן לא יוכל לכהן בתפקיד שר בממשלה הבאה שתקום לאחר הבחירות לכנסת בעוד פחות מחודש. על פי בורסת השמות, ליברמן עצמו מעוניין בתפקיד שר האוצר ולפנות את משרד החוץ. שם, כך נטען, מעוניין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להציב את שר החינוך, גדעון סער. במשרד הביטחון, בינתיים, נראה שלא יהיה שינוי משום שנתניהו מעוניין בהישארותו של אהוד ברק.