כוחות צבא אסד במחוז דרעא, חדשות עשר

סמל המרד בידי אסד: הצבא הסורי כבש את העיר דרעא

כוחות המשטר נכנסו לחלק בעיר שהיה בידי המורדים מאז 2011, ובו החלה ההתקוממות שהובילה למלחמה העקובה מדם. הלוחמים הניפו את דגל הלאום על הבניין הממשלתי היחיד באזור

צבא סוריה נכנס היום (חמישי) לאזור שהיה כבוש בידי המורדים בעיר דרעא שבדרום המדינה – ערש מלחמת האזרחים שמשתוללת במדינה זה שבע שנים.

לפי הטלוויזיה הממלכתית, דגל הלאום הסורי הונף בסמוך לסניף הדואר המקומי – המבנה הממשלתי היחיד באזור של העיר שהיה בידי המורדים מאז תחילת המלחמה ב-2011.

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אם הילד החטוף: "מדמיינת אותו עובר את זה, אנחנו חיים בסיוט"

קיבל 300,000 שקל תמורת חייה, ורצח אותה: אישום נגד ניבי זגורי

הוארך מעצרם של שני חשודים בחטיפת הילד מקלנסווה: "הכל שטויות"

לאחר שכיבוש המחוז שבדרום סוריה מידי המורדים כמעט הושלם, והצבא הסורי השתלט על אזור הגבול עם ירדן, בשבועות הקרובים צפוי אסד לכבוש גם את אזור קוניטרה והגולן הסורי. על פי ההערכות, אסד ינסה להשתלט על האזור באמצעות משא ומתן. זאת, כדי לא להגיע לחיכוך עם ישראל.

 דגל סוריה במחוז דרעא
 

דגל סוריה במחוז דרעא (חדשות עשר )

 

במסגרת זו, אלפי פליטים סונים צפויים להגיע לגבול עם ישראל, ולהצטרף לאלפים שכבר שם. בד בבד, הפגינו פליטים סמוך לגבול, וקראו לאו"ם להתערב בלחימה. "הרוסים טובחים בבני העם שלנו", אמר פליט סורי מדרעא, "אם כוחות אסד ייכנסו ליישובים האלה בלי ערבות בין לאומית - הם לא ישאירו אף אחד בחיים".

צבא אסד מונה כ-30 אלף לוחמים, רובם ככולם סורים, וכמעט שאין נוכחות איראנית בקרב הכוחות. זאת, הודות למאמצי השכנוע של ישראל וההידברות עם הרוסים. אולם, בקרב הכוחות ישנם יועצים וקצינים של חיזבאללה.

מורדים שלא קיבלו את ההסכם שגובש עם צבא אסד החלו את ההכנות ביום שבת לעזוב את בתיהם כדי לנוע לצפון המדינה, לאזור אידליב, שם עדיין שולטים המורדים. צבא אסד מתכונן כעת למערכה הגדולה במחוז קוניטרה, סמוך לגבול עם ישראל, שם הרוסים פועלים גם כדי ליישם הסכמי כניעה והפסקת אש כדי להימנע ממערכה גדולה, עקובה מדם.

קרבת אסד לגבול עלולה להוות לישראל שתי בעיות. הראשונה היא ריבוי זליגות ירי לשטח ישראל, בעקבות הלחימה במורדים, דבר שיגרור תגובה של צה"ל. נוסף על כך, ישראל חוששת כי אל צבא אסד יצטרפו "יועצים" איראנים שיחזקו את כוחם.