כיפה, רויטרס

"לא ליהודים בגרמניה": צעיר ממוצא פלסטיני תקף מרצה ישראלי

לפי כלי תקשורת גרמניים, בן ה-20 הכה את הפרופסור שהגיע להרצאת אורח בעיר בון, ואף העיף את הכיפה מראשו. כשהמשטרה הגיעה היא עצרה תחילה את המרצה בשוגג, והתנצלה

פרופסור ישראלי באוניברסיטה בעיר בון שבגרמניה הותקף על ידי פלסטיני ממוצא גרמני, שקרא "לא ליהודים בגרמניה" - כך דווח היום (חמישי) בתקשורת הגרמנית.

על פי הדיווחים, בן ה-20 צעק וקילל את הפרופסור לפילוסופיה, שהגיע להרצאת אורח, ואף הפיל את הכיפה שהייתה על ראשו כמה פעמים. לבסוף הוא נעצר ונשלח למרפאה פסיכיאטרית. בחקירתו חזר על אמירותיו האנטישמיות.

 הפארק שממול אוניברסיטת בון
 

הפארק שממול אוניברסיטת בון( getty images)

 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

אם הילד החטוף: "מדמיינת אותו עובר את זה, אנחנו חיים בסיוט"

קיבל 300,000 שקל תמורת חייה, ורצח אותה: אישום נגד ניבי זגורי

הוארך מעצרם של שני חשודים בחטיפת הילד מקלנסווה: "הכל שטויות"

חברו של הפרופסור הזעיק את המשטרה, וכשהצעיר שמע את הניידות מתקרבות הוא נמלט. הפרופסור רץ אחריו, וכשהשוטרים הגיעו הם טעו לחשוב שהפרופסור הוא התוקף, השתלטו עליו ואף היכו אותו בפניו.

מפקדת משטרת בון, אורסולה ברוהל-סואה, התנצלה בפני הפרופסור על הטעות. "מדובר באי הבנה נוראית ומצערת", אמרה. שר הפנים בממשלת נורדריין-וסטפאליה, התנצל גם הוא בפני הפרופסור, ואמר ש"המעשה האנטישמי היה מתועב".

גם ראש עיריית בון, אשוק סרידהארין, התייחס לתקרית ביום חמישי אחר הצהריים. "אני מגנה את ההתקפה על החזקה ולשאול המדענים לתרץ כי כפי שזה קורה כאן בבון. אף אחד, לא Bonnerin ולא בונר ובוודאי לא אורחת, צריך לפחד בעירנו לפני תקיפות, לא בגלל סמל דתי ", אומר שרידהרן. יחד עם הקהילה היהודית, העיר תבהיר בשבוע הבא "ביום כיפה" שלגזענות אין מקום בבון.