קיבל 300,000 שקל תמורת חייה, ורצח אותה: אישום נגד ניבי זגורי

ראש ארגון הפשע, משה רובין ועמיר בן שימול מואשמים ברצח דבורה הירש, אשתו של עד המדינה טל קורקוס, שנרצח גם הוא מאוחר יותר. "התבוססה בדמה עם ילדיה ברכב"

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד יניב (ניבי) זגורי, משה רובין ועמיר בן שימול בגין רצח דבורה הירש, אשתו של עד המדינה טל קורקוס, שנרצח גם הוא. אישום נוסף הוגש נגד אריק איטל בגין הדחה בחקירה, הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט.

האישום הראשון מייחס לזגורי עבירה של קשירת קשר לרצוח את טל קורקוס ואת הוריו. זגורי ניסה לשכנע את מ', עד תביעה בפרשה, לשתף עמו פעולה ולגרום למותם. זגורי מואשם בכך שהצמיד אקדח לראשו של מ' ואמר לו ש"כל מי ששם אצבע בתיק שלו ימות". לחדשות עשר נודע כי אותו עד תביעה יקבל מהמדינה 300 אלף שקלים, ייסגר התיק שמתנהל נגדו ולא יוגש נגדו כתב אישום בגין קשירת קשר לפשע בתיק רצח טל קורקוס. עד התביעה השני בתיק יקבל 150 אלף שקל. 

>> עוד כתבות בחדשות עשר:

הוארך מעצרם של שני חשודים בחטיפת הילד מקלנסווה: "הכל שטויות"

חשודה במעורבות רצח אופירה חיים למשפחתה: "מקווה שיהיה בסדר"

כלי טיס תקף בסמוך לחוליה ששילחה בלוני תבערה מצפון רצועת עזה

זגורי התלונן בפני מ' על כך שבעקבות מעשיהם של קורקוס והירש הוא נאלץ לשלם שכר טרחה לעורכי דינו בסך 500,000 שקל, ודרש ממ' פיצוי בתמורה לכך שלא ירצח את הירש. מ' אמר שלא יוכל להשיג את הכסף ושיסייע לזגורי לגרום למותם של קורקוס והוריו.

 דבורה הירש וטל קורקוס
 

דבורה הירש וטל קורקוס (חדשות עשר )

 

האישום השני מייחס לזגורי, רובין ובן שימול עבירת הרצח של דבורה הירש. זגורי העלה שוב בפני מ' את נושא הפיצוי שדרש ממנו, והשניים סיכמו שיועברו לזגורי 300,000 שקל בתמורה לכך שיחוס על חייה של הירש. על פי כתב האישום, זגורי הטעה את מ' ועדיין היה מעוניין לרצו את רעייתו של קורקוס.

לאחר מכן טען זגורי בפני מ' כי נודע לו, למורת רוחו, שהירש מתכוונת לחדש את הקשר עם קורקוס. מ' הציע שהשניים ייפגשו, כדי שיישמע ממנה שאין לה כוונה לעשות כן וכדי שיימחל לה. זגורי הביע נכונות לפגוש את דבורה,  כדי להטעות את מ' ולגרום לו להאמין כי הוא מתכוון לעמוד בהבטחתו ולחוס על חייה של דבורה.

בהמשך הציע מ' לזגורי כי ייפגש עם דבורה בחניה מול בניין בשדרות ירושלים 19 בבאר שבע, בסמוך לביתה, וזאת כדי לשוחח עמה ביחידות ולהתפייס כאמור.

ניבי זגורי בבית המשפט
 

ניבי זגורי בבית המשפט(חדשות עשר )

 

זגורי הבטיח למ' כי יגיע לפגישה וישוחח עם  דבורה, והבטיח כי אם ישתכנע כי אכן אין בכוונתה של דבורה לחדש קשר זוגי עם טל, הוא יסלח לה וינשק את ראשה, כל זאת כאשר הוא יודע כי אין בכוונתו להגיע לפגישה, וכי הוא ינצל את הפגישה כדי לשלוח אחרים מטעמו להרוג את הירש.

זגורי ומ' סיכמו כי הפגישה בחניה תתקיים בתאריך 07.03.16 בשעה 18:15. מ' עדכן את דבורה בדבר קביעת הפגישה, אך דבורה חששה מזגורי. על מנת להפיג את חששותיה של דבורה, מ' הציע לה שבתו, שהייתה אז בת חמש, תתלווה אל דבורה לפגישה, ובעקבות כך הסכימה דבורה להגיע לפגישה.

על פי כתב האישום, קודם למועד הפגישה, קשר זגורי קשר עם משה רובין ועמיר בן שימול והורה להם לרצוח את דבורה ועדכן אותם באשר למועד הפגישה שנקבעה ומיקומה.

בתאריך 07.03.16, יום הרצח, בסמוך לשעה 16:30 הצטיידו בן שימול ורובין ברכב שהושג עבורם למטרה זו, ונסעו ברכב ברחובות הסמוכים למקום המפגש בחניה. כשעתיים לאחר מכן, הגיעו השניים ברכב סמוך למקום המפגש, כשהם מצוידים באקדח חצי- אוטומטי, כפפות, כיסוי לפנים, מעיל שחור וכובע קסקט.

 טל קורקוס, עד המדינה שנרצח
 

טל קורקוס, עד המדינה שנרצח( חדשות עשר)

 

סמוך לשעה 18:20 הגיעה דבורה ברכבה לחניה, כשעימה ברכב נמצאים שלושת ילדיה הקטינים (כבני 3,6 ו-8) וכן בתו הקטינה של מ', בהתאם לסיכום בינה ובין מ', והמתינה ברכבה לזגורי.

הנאשמים הבחינו בדבורה, בן שימול יצא מהרכב, כשפניו מכוסות והוא מצויד באקדח, התקרב אל רכבה, וירה דרך חלון הנהג הסגור לעבר צווארה ופלג גופה העליון של דבורה חמש יריות, במטרה לגרום למותה.

הירש התמוטטה, ובן שימול נמלט בריצה מהחניה, חזר לרכב בו המתין לו רובין והשניים נמלטו מהמקום, כשהם מותירים אותה מתבוססת בדמה עם ילדיה ברכב. מעט לאחר מכן הירש מתה.

האישום השלישי נוגע לקשירת הקשר של זגורי ואריק איטל, כל אחד לפי חלקו, עבירות של קשירת קשר לביצוע רצח, ניסיון לשידול לרצח והדחה בחקירה. לרצוח את טל קורקוס. לאחר רצח הירש ובהמשך להחלטתו של זגורי להרוג את טל, קשר קשר במהלך חודש מאי 2016 עם אריק איטל במטרה לגרום למותו של טל. במסגרת הקשר עם אריק איטל הורה זגורי לאיטל להיפגש עם מ' ולמסור לו את דרישתו של זגורי כי הם יפעלו יחד כדי לרצוח את טל, ואיטל עשה כן ונפגש עם מ'.

במהלך המפגש האמור, אמר איטל למ' כי עליהם ל"שמח את החבר" ,כשכוונתו לזגורי, בכך ששניהם יפעלו יחדיו במטרה לגרום למותו של טל. מ' ניסה להתחמק מהצטרפות לקשר עם איטל והשיב לו כי מדובר בעיתוי לא מתאים, שכן בעקבות רציחתה של הירש חזר בו מ' מכוונתו ליטול חלק בתוכנית לרצוח את טל.

בהמשך השיחה הנ"ל, הודיע איטל למ' כי זגורי מבקש שמ' יגיע בדחיפות לאומן שבאוקראינה, שם שהה באותה עת זגורי. בעקבות האמור, בתאריך 22.6.16, הגיע מ' יחד עם חברים נוספים לאומן שבאוקראינה ובסמוך לאחר הגעתו פגש את זגורי במתחם הקבר של רבי נתן, שם הם שהו יחד במקווה שבמתחם הקבר. במעמד זה, שאל זגורי את מ' מה אירע בחקירתו של מ' במשטרה בעקבות רצח דבורה וכן הזהיר את מ' שלא "יעשה טעות" בחקירה ואיים עליו במרומז שייפגע בו באמצעות אחרים אם יעשה כן. עוד במהלך השיחה במקווה, הורה זגורי למ' כי יפעל יחד עם איטל כדי לגרום למותו של טל. מ' לא השיב ובהמשך חזר לישראל.

כתב האישום כולל אישום נוסף, נגד משה רובין בלבד, המייחס לו עבירות של הדחה בחקירה, הטרדת עד ושיבוש מהלכי משפט.

עפ"י אישום זה, בזמן שהיה מ' עצור במסגרת תיק זה ושהה בתחנת משטרת ערד, ביקש רובין מעו"ד "לבקר" את מ' במקום מעצרו במטרה להעביר מסר למ', להימנע מלמסור הודעה בחקירה או למסור הודעת שקר, ולפיה רובין אינו מעורב באירוע הרצח של דבורה. במעמד פגישה זו בין מ' לעו"ד, אמר העו"ד למ' כי רובין מוסר לו "ד"ש חם" וכי רובין ביקש ממנו לבקר את מ' "ולראות מה הוא צריך" וכן אמר לו כי קיים חשש ש"הולך להתפוצץ עוד עד".

לאחר הגשת כתב האישום, התייחס יואב קישון, המשנה לפרקליט מחוז הדרום, לאישומים: "כתב האישום שהוגש היום הוגש בגין אירוע חמור שבו נחצו כל הקווים האדומים האפשריים. אירוע שבו נרצחה אישה לעיני ילדיה משום שבעלה היה עד מדינה כנגד אחד הנאשמים. צריך לזכור שבפרשה הזו הוגש כתב אישום נגד שני הנאשמים, ניבי זגורי ואריק איטל, בגין רצח אלישע סבח וטל קורקוס, מעשי רצח שאירעו לאחר רצח דבורה קורקוס. הרצח של דבורה קורקוס הוא חוליה ראשונה בשרשרת אירועים שבהם נרצחו אנשים שכל חטאם היה שהם או קרובי משפחתם שימישו כעדי תביעה. במדינה מתוקנת לא יכול להיות מצב שבו אנשים ירצחו משום ששימשו, או שקרוביהם שימשו כעדי תביעה, ולכן אנו נעשה כל מאמץ למצות את הדין עם האחראים לכך".