נתניהו: מקובל על רוסיה שנפעל נגד כל גורם שיפעל נגדנו

ראש הממשלה התייחס לתקיפה הישראלית בסוריה בתדרוך לכתבים שנערך במוסקבה. עוד ציין כי הרוסים הרחיקו את הכוחות שנתמכים על ידי איראן "עשרות קילומטרים" מהגבול עם ישראל

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הבוקר (חמישי) בתדרוך לכתבים במוסקבה כי לישראל אין בעיה עם משטר אסד בסוריה אלא רק עם הכוחות הפרו-איראנים שנמצאים במדינה. נתניהו ציין כי הכוחות הרוסים בסוריה כבר הרחיקו את הכוחות שנתמכים על ידי איראן למרחק של "עשרות קילומטרים" מהגבול עם ישראל.

"אנחנו נקפיד הקפדה יתרה על הסכמי ההפרדה ולא נקבל שום זליגות. הדברים האלה הובהרו בצורה הכי חדה", אמר נתניהו כשהסביר מדוע פעלה ישראל נגד כוחות צבא סוריה הבוקר. הוא הוסיף: "לא היתה לנו בעיה עם משטרי אסד. במשך ארבעים שנה לא נורה כדור אחד שם ברמת הגולן. הטריד אותנו דאע"ש וחיזבאללה בסוריה וזה נשאר אותו דבר. קבעתי מדיניות ברורה שאנחנו לא מתערבים (במצב הפוליטי הפנימי בסוריה) ואף פעם לא התערבנו. זה לא משתנה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

משפט דומא: הנאשם ישוחרר למעצר בית - הפרקליטות צפויה לערער

מנדלבליט: "נציגי אכיפת החוק לא יתייצבו לדיון בכנסת על ריטמן"

החשפנית שתבעה את טראמפ נעצרה בזמן הופעה: "רדיפה פוליטית"

נתניהו ציין כי פגישתו עם פוטין אתמול עסקה בין השאר בפסגה הקרובה בין הנשיא הרוסי לנשיא ארה"ב טראמפ בהלסינקי ביום שני הבא. הוא נשאל מדוע פוטין התייחס לביקורו במוסקבה כ"ביקור פרטי" והשיב כי בהתחלה הזמין אותו הנשיא הרוסי למשחק הגמר של גביע העולם בכדורגל ולאחר מכן הפגישה הוקדמה לאתמול גם לאור הפסגה הצפויה עם טראמפ. "אנחנו פועלים בשקיפות מלאה מול ארה"ב", אמר נתניהו. "אני מתואם עם בעלת בריתנו הטובה ביותר ארה"ב אבל גם הקשרים עם פוטין משרתים אותנו מאוד".

נוסף לכך, נתניהו ציין כי חלק גדול משיחתו עם פוטין עסק בשימור חופש הפעולה של צה"ל בסוריה. "מרחב הפעולה שלנו נשמר כי זו המדיניות שלנו ולא פחות חשוב זה מקובל בצד הרוסי שנפעל נגד מטרות ונגד כל גורם שיפעל נגדנו", אמר נתניהו. "דבר שני, חידוד הדיון שלנו עם הרוסים ביחד לסילוקם של האיראנים משטחה של סוריה". הלילה, כאמור, צה"ל תקף שלוש עמדות צבאיות בסוריה. מדובר צה"ל נמסר כי "התקיפה בוצעה בתגובה לחציית כלי טיס סורי בלתי מאויש שיירט צה"ל אתמול". לפני ההודעה של דו"צ דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי חיל האוויר הישראלי תקף עמדות של צבא אסד באזור קוניטרה שבדרום רמת הגולן. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה דקות לאחר מכן שהצבא הסורי הצליח ליירט את התקיפה הישראלית באמצעות ירי נ"מ. על פי הדיווחים, אין נפגעים בתקיפה, אך נגרם נזק.

ראש הממשלה התייחס בקצרה לחקירות המשטרה נגדו ואמר כי הן "שום דבר". הוא אמר כי ההעדפה שלו היא לקיים את הבחירות לכנסת "שבועות או ימים לפני התאריך המיועד אבל זה לא תלוי רק בי". נתניוה ציין כי הרבה תלוי במשבר עם החרדים סביב חוק הגיוס ואמר כי עד סוף השבוע יידע אם יימצא פתרון. "יש אפשרות לבקש דחייה מבג"ץ ויש אפשרות לנסות להביא את החוק אבל אני לא חושב שזה מעשי. מסתמן שתהיה בקשת דחייה", אמר.