החטיפה בשרון: ארבעה חשודים נעצרו בחשד למעורבות

כשבמקביל המגעים להשבת כרים ג'ומהור בן ה-7 שנחטף מביתו, נעצרו ארבעה גברים בחשד למעורבות בחטיפתו. השר לביטחון הפנים ארדן: "עוקב אישית אחר המאמצים להחזרתו"

החטיפה בשרון: שלושה תושבי לוד נעצרו הלילה (חמישי) בחשד למעורבות בחטיפת כרים ג'ומהור, בן ה-7 שנחטף מביתו בקלנסווה ביום שלישי. שלושת הגברים, בני 41, 27 ו-26, יובאו הבוקר לבית המשפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרם. בהמשך, המשטרה הודיעה כי עצרה חשוד רביעי, תושב רמאללה שנעצר במחסום, שיובא אף הוא לדיון בהארכת מעצרו.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הביע הבוקר דאגה לשלומו של ג'ומהור. "אני מלווה ועוקב אישית אחר המאמצים להחזרתו למשפחתו", צייץ ארדן בחשבון הטוויטר שלו, "המשטרה תעשה כל שביכולתה כדי שהוא ישוב בשלום". השר לביטחון הפנים הוסיף כי "חטיפת ילד היא פשע נורא, אחד הפשעים המזעזעים ביותר שקיימים - לא נשלים עם מעשה נתעב כזה".

לכתבות נוספות בחדשות עשר >>

בהוראת שופט - ילדי מהגרים בגילאי חמש ומטה יתאחדו עם הוריהם

ראשון לציון: פעוט במצב קשה לאחר שטבע בבריכה פרטית

"רוצה לחבק אותה": א' תגורש מהארץ במהלך המאבק לקשר עם בתה?

בתוך כך, נמשכים המגעים להשבת ג'ומהור. בכירי המגזר הערבי וחברי משפחות פשע הם אלה שמנהלים משא ומתן עם חוטפי הילד. אמש הפגינו עשרות מתושבי קלנסווה מול תחנת משטרת קדמה עם בני משפחתו של ג'ומהור. המפגינים נשאו שלטים בערבית ובעברית שעליהם היו הכיתובים: "כולנו כרים" ו"יכולים להרוס בתים, לא יכולים להחזיר את כרים".

אמש פורסם גם סרטון אבטחה שבו ניתן לראות את הרגעים שבהם נחטף ג'ומהור. בסרטון מופיעים שני ילדים שמתקרבים למכונית לבנה. אחד מהם מסרב להיכנס ואז יוצא מהמכונית גבר שכופה עליו להיכנס לרכב. הילד השני נראה נמלט מהמקום. שמו של הילד השני, שנראה נמלט לאחר החטיפה והודיע עליה לדודתו הוא טארק בן ה-10.

בווידאו: תיעוד רגעי החטיפה >>

אביו של הילד אמר אתמול לחדשות עשר כי החוטפים ביקשו ממנו בתחילה כופר בסך ארבעה מיליון שקלים, ולבסוף נקבו סכום של מיליון שקלים. "עניתי שאני לא מוכן לשלם", הבהיר האב, "הם מנצלים שאני קבלן ומנסים לסחוט ממני כסף".

דודו של הילד הוסיף כי הוא "ילד נחמד, מקווה שיחזור בשלום הביתה ושלא יקרה לו משהו. כל המשפחה אוהבת אותו". הוא עוד אמר כי "מדובר באסון. זה מסוג הדברים ששומעים עליהם רק בסרטים. זה לא משהו שאופייני למגזר. מדובר בחציית קו אדום. הוא ילד שלא מבין כלום. לא מבין איך עושים דבר כזה. אני פונה לחוטפים שישחררו אותו ושלא יפגעו בילד".